Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Kongres ISIA - Kraków 2012

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

LOTOS Cup: W Jasienicy zakończyliśmy sezon letni

20-10-2019
Dwuboiści zakończyli zmagania w letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Na koniec sezonu rozegrany został bieg do kombinacji norweskiej, który tradycyjnie odbył się na trasach w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.


Letnie zmagania w zawodach LOTOS Cup 2019 dobiegły końca. Jako ostatni o medale powalczyli dwuboiści. W Jasienicy najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubów PKS Olimpijczyk Gilowice oraz TS Wisła Zakopane, którzy zdobyli po dwa złote krążki.


Wśród Młodzików znakomity bieg zaliczył Jan Cudzich, który z ósmego miejsca zajmowanego po skokach wskoczył na najwyższy stopnień podium. - To były najlepsze tego lata zawody w moim wykonaniu. Jestem z siebie bardzo dumny, bo na trasie ciężko pracowałem i w dobrym tempie odrabiałem straty - przyznaje Jan Cudzich. - Skok do kombinacji był nieco słabszy, ale podczas biegu dałem z siebie wszystko i pewnie wygrałem niedzielne zawody. Na trasie czułem się bardzo dobrze i miałem dużo energii na odrabianie start - dodaje.

Srebrny medal wywalczył Jan Galica z KS Eve-nement Zakopane. Natomiast trzeci był Grzegorz Mitręga z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który zanotował najlepszy w karierze występ i po raz pierwszy stanął na podium w zawodach LOTOS Cup.


Zwycięstwo w kategorii Juniorzy Młodsi odniósł Bartłomiej Klimowski z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. - Wiedziałem, że mogę dzisiaj wygrać, ponieważ pomimo iż moje skoki nie są jeszcze takie, na jakie mnie stać, to ten wczorajszy skok był naprawdę dobry i dał mi sporą zaliczkę przed biegiem nad tymi najsilniejszymi rywalami z mojej kategorii - podkreśla Klimowski. - Wiedziałem jednak, że muszę dać z siebie wszystko, ponieważ jak na razie bieg jest moją słabszą stroną w kombinacji, ale mam nadzieję, że to się zmieni - dodaje 17-latek. - Moja dyspozycja na trasie była przyzwoita, chociaż jest jeszcze wielka rezerwa, jeśli chodzi o sam bieg. Mimo wszystko jestem zadowolony z osiągniętego rezultatu i mam nadzieję, że w zimie będzie jeszcze lepiej - podsumowuje Bartłomiej Klimowski.

Drugie miejsce zajął Maciej Gąsienica-Ciaptak z zakopiańskiego AZS-u. Natomiast brąz zdobył Adam Skupień z klubu LKS Poroniec Poronin.Medaliści niedzielnych zawodów:

Dzieci Młodsze
 1. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra
 2. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane
 3. Szymon Byrski - KS Chochołów

Dzieci Starsze
 1. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 2. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Rafał Rafacz - AZS Zakopane

Młodzicy
 1. Jan Cudzich - TS Wisła Zakopane
 2. Jan Galica - KS Eve-nement Zakopane
 3. Grzegorz Mitręga - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Juniorzy Młodsi
 1. Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
 3. Adam Skupień - LKS Poroniec Poronin

Open
 1. Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Dawid Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 3. Andrzej Szczechowicz - TS Wisła Zakopane


Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.