Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

LOTOS Cup: Jesienna rywalizacja na Skalitem

18-10-2019
W piątek na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku zainaugurowano IV letnią edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Tradycyjnie walka w konkursie skoków narciarskich toczyła się w ośmiu kategoriach wiekowych, w ramach których uczestnicy rywalizowali na trzech obiektach.


W Szczyrku piękna jesień - w takich warunkach zainaugurowano ostatnią letnią edycję zawodów LOTOS Cup. Blisko 200 zawodników wzięło udział w piątkowym konkursie. Tego dnia najwięcej złotych medali wywalczyli reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, którzy triumfowali w dwóch kategoriach wiekowych.


W kategorii Dziewczęta zwycięstwo odniosła Sara Tajner. Złoty medal reprezentantce klubu SSR LZS Sokół Szczyrk  zapewniły skoki na odległość 36,5 oraz 38,5 metra. - Dzisiaj były dosyć ciężkie warunki, więc skoki nie były takie, o jakich myślałam przed konkursem. Mimo wszystko jestem zadowolona ze swojego występu, bo moje skoki na treningach były dużo gorsze - zaznacza Sara Tajner. Na drugim stopniu podium stanęła Pola Bełtowska z klubu AZS Zakopane (35,5 i 38,5 m), a trzecia była jego klubowa koleżanka - Amelia Polanowska (36 i 38,5 m).


Wśród Młodzików bezkonkurencyjny był Jan Rzadkosz, który reprezentuje barwy TS Wisły Zakopane. - Dzisiejsze zawody oceniam na duży plus. Moje skoki były bardzo dobre technicznie, poza tym z odległością też dużego problemu nie było - opowiada zadowolony Jan Rzadkosz. - Już na początku sezonu letniego dobrze mi się skakało i miejsca również były wysokie. Jednak muszę przyznać, że to był najlepszy tego lata konkurs dla mnie w zawodach LOTOS Cup. Lepszy skok oddałem tylko w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Polski - dodaje podopieczny Andrzeja Gąsienicy. - Natomiast jeśli chodzi o warunki, to w obu seriach były one mieszane, bo raz wiatr wiał z tyłu skoczni raz z przodu - przyznaje Rzadkosz.

15-latek oddał skoki na odległość 71,5 oraz 74,5 metra i tym samym o ponad 14 punktów pokonał Klemensa Joniaka (71,5 i 69 m) z klubu LKS Poroniec Poronin. Podium uzupełnił Marcin Wróbel z zakopiańskiego AZS-u (69,5 i 70,5 m).


W kategorii Junior Młodszy triumfował Miłosz Krzempek (98 i 94,5 m)z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który o sześć punktów pokonał Krystiana Zygmuntowicza (93 i 96,5 m) z klubu LKS Poroniec Poronin. Brąz wywalczył Czech Petr Vaverka (95,5 i 92 m). - Jestem zadowolony z dzisiejszych skoków, bo były one na bardzo dobrym poziomie. Zadowolony jestem również z pracy, którą wykonałem do tej pory. Chciałbym podziękować trenerowi Zbyszkowi Byrdemu, który przygotował mnie do dzisiejszych zawodów. Mam nadzieję, że ten dobry poziom utrzymam do zimy - ocenia zawody Miłosz Krzempek.


Żadnych szans rywalom nie dał również Wiktor Pękala z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk. 20-latek w pierwszej serii wylądował na 101 metrze, w finale uzyskał 98 metrów i pewnie zwyciężył wśród Seniorów. - Zawody oceniam pozytywnie. Moje skoki były dobre, a warunki stabilne, więc cieszę się, że udało mi się wygrać w równej rywalizacji - podkreśla podopieczny Krzysztofa Bieguna. - Moje skoki nie były idealne, ponieważ wkradło się w nie parę błędów, ale mimo tego skoki były przyzwoite i na dobrym poziomie - dodaje Pękala. - Jestem zaskoczony, że wygrałem konkurs z 40-punktową przewagą. Podczas ostatnich zawodów skakaliśmy w podobnym gronie i wtedy raz wygrałem, raz byłem drugi, a różnice nie były wtedy zbyt duże - podsumowuje Pękala.

Srebrny medal wywalczył Krzysztof Leja (91,5 i 89,5 m) z zakopiańskiego AZS-u, a trzeci był Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice (88,5 i 87,5 m).Medaliści i medalistki piątkowego konkursu skoków narciarskich:

Dzieci Młodsze
 1. Tymoteusz Cienciała - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Szymon Byrski - KS Chochołów
 3. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra

Dziewczęta
 1. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
 3. Amelia Polanowska - AZS Zakopane

Dzieci Starsze
 1. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
 2. Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Mikołaj Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Młodzicy
 1. Jan Rzadkosz - TS Wisła Zakopane
 2. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
 3. Marcin Wróbel - AZS Zakopane

Juniorzy Młodsi
 1. Miłosz Krzempek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Krystian Zygmuntowicz - LKS Poroniec Poronin
 3. Petr Vaverka - TJ Dukla Frenstat

Juniorzy
 1. Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Benedikt Holub - TJ Dukla Frenstat
 3. Krzysztof Kieta - WKS Zakopane

Seniorzy
 1. Wiktor Pękala - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Krzysztof Leja - AZS Zakopane
 3. Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice

W sobotę na kompleksie Skalite w Szczyrku rozegrany zostanie drugi konkurs skoków narciarskich. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:00.


Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.