Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

LOTOS Cup: Trzy złota dla SSR LZS Sokoła Szczyrk

01-09-2019
Konkursem skoków narciarskich na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku zakończyliśmy II letnią edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". W niedzielnych zawodach najwięcej złotych medali wywalczyli reprezentanci klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, którzy triumfowali w trzech kategoriach wiekowych: Dziewczęta, Kobiety oraz Seniorzy.

Dobrymi skokami w zawodach LOTOS Cup 2019 w Szczyrku narciarze zakończyli tegoroczne wakacje. Druga edycja programu rozegrana została przy bardzo dobrych warunkach pogodowych i w blasku promieni słonecznych. W niedzielę również na starcie zobaczyliśmy ponad 200 zawodników, którzy rywalizowali na trzech obiektach o wielkościach: HS-44, HS-77 oraz HS-106 w Szczyrku.

Ten weekend był udany dla Szymona Zapotocznego z klubu KS Eve-nement Zakopane, który po raz pierwszy w karierze wywalczył złoty medal w zawodach LOTOS Cup. Podopieczny Andrzeja Gąsienicy i Krzysztofa Miętusa nie dał rywalom żadnych szans i dzięki skokom na odległość 98,5 oraz 97,5 metra pewnie wygrał pierwszy w karierze konkurs w kategorii Juniorzy Młodsi. - Jestem bardzo szczęśliwy nie tylko ze zwycięstwa, ale również z moich skoków. Były one naprawdę bardzo dobre - mówi z uśmiechem na twarzy Zapotoczny. - Weekend w Szczyrku zaliczam do udanych, bo był on jak dotąd najlepszy w karierze - dodaje. - Wiedziałem, że stać mnie tutaj na bardzo dobry wyniki, bo jestem w dobrej dyspozycji. W zawodach po prostu robiłem swoje i miałem nadzieję, że wygram i to się udało - podsumowuje zadowolony Szymon Zapotoczny.

Na drugim stopniu podium stanął Arkadiusz Jojko z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który dwukrotnie wylądował na 95 metrze i do Zapotocznego stracił 11 punktów. Trzecie miejsce wywalczył Krystian Zygmuntowicz z klubu LKS Poroniec Poronin (94 i 94,5 m).

Niedzielne zawody były szczęśliwe również dla Tymoteusza Amilkiewicza z zakopiańskiego AZS-u, który po dłuższej przerwie powrócił na najwyższy stopnień podium w konkursie skoków narciarskich. 14-latek w pierwszym skoku uzyskał 74,5 metra, w finale wylądował trzy metry krócej i dzięki tym odległościom pewnie triumfował w kategorii Młodzicy. - Dzisiejsze zawody oceniam bardzo dobrze. Po sobotnim konkursie, w którym zająłem czwarte miejsce, czułem niedosyt, ponieważ wiedziałem, że stać mnie na więcej - przyznaje Amilkiewicz. - Po analizie sobotnich skoków z trenerem Mariuszem Chrapkiem byłem dobrze nastawiony do niedzielnych zawodów. W pierwszej serii wiatr mi sprzyjał, co wykorzystałem podczas lotu, ale przy lądowaniu brakło telemarku. Drugi skok był trochę krótszy, lecz już z poprawnym lądowaniem. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych zawodów - dodaje. - Cieszę się, że moje skoki są dobre, bo to jest najważniejsze, a pierwsze miejsce jest tylko dodatkiem - podsumowuje niedzielny triumfator.

Drugie miejsce wywalczył Jan Galica z KS Eve-nement Zakopane, który lądował odpowiednio na 71 oraz 72 metrze. Podium uzupełnił reprezentant Czech David Rygl (72 i 68,5 m).