Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Dzień medialny PZN

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

LOTOS Cup 2019: Podsumowanie sezonu zimowego w Wiśle

15-07-2019
W sobotę, 20 lipca 2019 roku na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbędzie się uroczyste podsumowanie zawodów LOTOS Cup 2019, które minionej zimy rozgrywane były w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Podczas tej uroczystości nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki minionego sezonu, a także trenerzy klubowi, którzy stoją za sukcesami Następców Mistrza. Podsumowanie LOTOS Cup 2019 w Wiśle rozpocznie się o godzinie 16:00.

W tym sezonie zakończyliśmy sukcesem już XV Edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Zawody te odbywały się łącznie w ośmiu kategoriach wiekowych w skokach narciarskich: Senior, Junior A, Junior B, Junior C, Junior D, Junior E, Juniorki i Kobiety oraz pięciu kategoriach w kombinacji norweskiej: Open, Junior B, Junior C, Junior D i Junior E. Celem programu rozgrywanego od 2004 roku jest promocja i rozwój skoków narciarskich oraz kombinacji norweskiej wśród dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów młodych skoczków oraz dwuboistów, którzy w przyszłości będą godnie reprezentować Polskę na największych skoczniach świata.

Najlepsi zawodnicy LOTOS Cup 2019
XV edycja LOTOS Cup w skokach narciarskich
IX edycja LOTOS Cup w kombinacji norweskiej


SKOKI NARCIARSKIE

Junior E

  1. Kacper Tomasiak (LKS Klimczok Bystra)
  2. Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra)
  3. Mikołaj Wantulok (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
  4. Michał Obtułowicz (KS Eve-nement Zakopane)
  5. Tymoteusz Cienciała (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
  6. Łukasz Łukaszczyk (TS Wisła Zakopane)

Juniorki
  1. Pola Bełtowska (AZS Zakopane)
  2. Sara Tajner (SSR LZS Sokół Szczyrk)
  3. Amelia Polanowska (AZS Zakopane)

Junior D
  1. Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin)
  2. Wiktor Szozda (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
  3. Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
  4. Wojciech Cieślar (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
  5. Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane)
  6. Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane)

Junior C
  1. Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra)
  2. Michał Martynek (LKS Olimpia Goleszów)
  3. Stanisław Majerczyk (TS Wisła Zakopane)
  4. Miłosz Krzempek (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
  5. Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane)
  6. Robert Ryś (LKS Olimpia Goleszów)

Kobiety
  1. Joanna Szwab (AZS Zakopane)
  2. Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice)
  3. Joanna Kil (AZS Zakopane)

Junior B
  1. Adam Niżnik (TS Wisła Zakopane)
  2. Kacper Juroszek (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
  3. Mateusz Gruszka (AZS Zakopane)
  4. Kacper Stosel (AZS Zakopane)
  5. Krzysztof Kieta (WKS Zakopane)
  6. Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)

Junior A
  1. Damian Skupień (TS Wisła Zakopane)
  2. Tomasz Pilch (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
  3. Wiktor Pękala (SSR LZS Sokół Szczyrk)
  4. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)
  5. Jarosław Krzak (PKS Olimpijczyk Gilowice)
  6. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane)

Senior
  1. Krzysztof Leja (AZS Zakopane)
  2. Łukasz Bukowski (TS Wisła Zakopane)
  3. Damian Lasota (SSR LZS Sokół Szczyrk)

KOMBINACJA NORWESKA

Junior E
  1. Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra)
  2. Kacper Tomasiak (LKS Klimczok Bystra)
  3. Łukasz Łukaszczyk (TS Wisła Zakopane)

Junior D
  1. Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin)
  2. Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane)
  3. Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane)

Junior C
  1. Bartłomiej Kuchta (LKS Poroniec Poronin)
  2. Miłosz Krzempek (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
  3. Jan Liszka (AZS Zakopane)
  4. Michał Jastrzębski (ZKN Sokół Zagórz)
  5. Jan Galica (KS Eve-nement Zakopane)
  6. Kamil Słodyczka (AZS Zakopane)

Junior B
  1. Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
  2. Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice)
  3. Adam Skupień (LKS Poroniec Poronin)
  4. Maciej Gąsienica-Ciaptak (AZS Zakopane)
  5. Bartłomiej Kowalczyk (AZS Zakopane)
  6. Maciej Zborowski (KS Chochołów)

Open
  1. Wojciech Marusarz (AZS Zakopane)
  2. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
  3. Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane)

Stypendia trenerskie:

  1. Kazimierz Długopolski (AZS Zakopane)
  2. Krystian Długopolski (AZS Zakopane)
  3. Jakub Kot (AZS Zakopane)
  4. Jan Szturc (WSS Wisła)
  5. Rafał Śliż (WSS Wisła)
  6. Mateusz Wantulok (WSS Wisła)
  7. Józef Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
  8. Paweł Serwatowicz (TS Wisła Zakopane)
  9. Jarosław Konior (LKS Klimczok Bystra)
  10. Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra)
  11. Andrzej Zarycki (KS Eve-nement Zakopane)
  12. Krzysztof Miętus (KS Eve-nement Zakopane)
  13. Jarosław Węgrzynkiewicz (SSR LZS Sokół Szczyrk)
  14. Andrzej Gąsienica (LKS Poroniec Poronin)
  15. Trener klubowy PKS Olimpijczyk Gilowice
  16. Tadeusz Tajner (LKS Olimpia Goleszów)
  17. Kazimierz Bafia (KS Chochołów)
  18. Andrzej Piszko (ZKN Sokół Zagórz)
  19. Andrzej Ruchała (UKS Sołtysianie Stare Bystre)

Nagrody finansowe dla najlepszych klubów otrzymają:
  1. AZS Zakopane
  2. Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  3. TS Wisła Zakopane
  4. LKS Klimczok Bystra
  5. KS Eve-nement Zakopane
  6. SSR LZS Sokół Szczyrk

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Grupa LOTOS S.A. już od 15 lat wspiera najzdolniejszych młodych skoczków narciarskich oraz dwuboistów, jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów prowadzących młodzieżowe sekcje skoków narciarskich i kombinacji norweskiej oraz stypendiów i nagród dla najlepszych młodych skoczków, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju. Według regulaminu piętnastej edycji zawodów LOTOS Cup stypendia otrzyma najlepsza trójka zawodników w kategorii Junior B i C w skokach narciarskich i w kombinacji norweskiej. Nagrody finansowe otrzymają również najlepsi skoczkowie (pierwsza trójka) z kategorii Junior A i Senior. Roczne stypendia, których fundatorem jest Grupa LOTOS S.A. otrzymają także trenerzy – w tym roku przekazane zostaną one aż 20 szkoleniowcom. Nagrodzone zostaną również kluby – sześć najlepszych drużyn klasyfikacji klubowej otrzyma od Grupy LOTOS S.A. nagrody finansowe.
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.