Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

LOTOS Cup 2019: W Zakopanem rozpoczęliśmy IV edycję

08-03-2019
W piątek na skoczniach w Zakopanem rozpoczęliśmy rywalizację w IV edycji zawodów LOTOS Cup 2019, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – LOTOS Szukamy Następców Mistrza. Tego dnia po dwa zwycięstwa odnieśli reprezentanci klubów: WSS Wisła, AZS Zakopane oraz TS Wisła Zakopane.

Po raz pierwszy tej zimy na najwyższych stopniu podium stanął Stanisław Majerczyk z klubu TS Wisła Zakopane, który w jedynej ocenianej serii wylądował na 61 metrze i tym samym zwyciężył w kategorii Junior D. – Piątkowe skoki w moim wykonaniu uważam za dobre, lecz mogły być jeszcze lepsze, bo zawsze jest coś do poprawy. Ale ogólnie  jestem bardzo zadowolony z tych zawodów – mówi z uśmiechem na twarzy Stanisław Majerczyk. – Głównym moim celem w tym sezonie były właśnie  Mistrzostwa Polski, dlatego tym bardziej cieszę się ze zdobycia złotego medalu. Te zwycięstwo zawdzięczam mojemu trenerowi – dodaje. – Warunki dzisiaj były trudne zwłaszcza na rozbiegu, przez co prędkości były słabsze – podsumowuje.

Na drugim stopniu podium stanął reprezentant Kazachstanu Danil Wassiljew, natomiast brąz wywalczył Michał Martynek z klubu LKS Olimpia Goleszów.

Na Wielkiej Krokwi najlepiej w Juniorze B skakał Adam Niżnik, który po skokach na odległość 128 oraz 128,5 metra pewnie wygrał piątkowy konkurs. – Na skoczni miałem dzisiaj dobre skoki. Nie były one idealne, ale i tak się bardzo z nich cieszę. Pomimo tych błędów udało mi się skoczyć na bardzo dobrą odległość, co pomogło mi osiągnąć najlepszy wynik – opowiada Adam Niżnik. – Cieszę się że warunki na skoczni nie utrudniły organizacji dzisiejszych zawodów. Co prawda pogoda nam nie sprzyjała, ponieważ było ciepło i na zeskoku robiło się miękko i w niektórych miejscach była woda, ale organizatorzy zawodów robili wszystko, żeby konkurs był rozegrany bezpiecznie i bez utrudnień, co im się udało – podsumowuje Niżnik.

Srebrny medal wywalczył Mateusz Gruszka z zakopiańskiego AZS-u, natomiast trzecie miejsce zajął Kacper Juroszek z WSS Wisła.