Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Prezes Apoloniusz Tajner wykładał na UJ

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności
Ostatniego dnia walczyli kombinatorzy norwescy

10-02-2019
W niedzielę na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanego kombinatorzy norwescy po raz drugi tej zimy walczyli w zawodach LOTOS Cup 2019 rozgrywanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubu LKS Klimczok Bystra, którzy triumfowali w kategorii Open oraz Junior E. 


W promieniach słońca, na bardzo dobrze przygotowanej trasie dwuboiści rywalizowali w Zakopanem zawodach LOTOS Cup. Tradycyjnie już uczestnicy programu „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” walczyli o medale w pięciu kategoriach wiekowych. W każdej z tych kategorii zwycięzcy pewnie wygrali zawody i z dużą przewagą przekroczyli linię mety. Pod koniec rywalizacji w Zakopanem pojawił się silny wiatr, który utrudniał zmagania kombinatorów norweskich. Mimo tych trudności najstarsi dwuboiści dzielnie walczyli na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu.


Wśród najmłodszych uczestników LOTOS Cup żadnych szans rywalom nie dał Tymoteusz Dyduch. Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra pewnie zwyciężył w niedzielnych zawodach i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Juniora E. – Trudno mi się biegło, ponieważ jak byłem już na drugim kółku, to przeszkadzali mi Ci zawodnicy, którzy wolniej biegli, ale jakoś udało mi się ich wyminąć i dobiec do mety jako pierwszy – ocenia ten bieg Dyduch. – Nie byłem taki pewny, że uda mi się utrzymać pierwsze miejsce, bo mój kolega Kacper Tomasiak też bardzo dobrze biega – dodaje. – Moim zdaniem zarówno skoki, jak i biegi są moją mocną stroną. Obydwie dyscypliny lubię tak samo, bardzo lubię biegać i skakać – podkreśla z uśmiechem na twarzy podopieczny Jarosława Koniora. – Muszę przyznać, że trasa była fajna. Na początku było sporo podbiegów i tam można było się zmęczyć, jednak później był zjazd i można było trochę odpocząć – stwierdza Dyduch.

Srebrny medal wywalczył klubowy kolega Dyducha – Kacper Tomasiak. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Michał Obtułowicz z KS Eve-nement Zakopane.

Po raz pierwszy w karierze zawody LOTOS Cup w kombinacji norweskiej wygrał Miłosz Krzempek, reprezentujący barwy klubu WSS Wisła. Krzempek dwubój narciarski trenuje dopiero od maja, dlatego nie krył wielkiej radości ze zwycięstwa w kategorii Junior C. – Mój bieg był dobry, ale jak samemu biegnie się cały dystans, to nie jest fajnie. Na szczęście trener Zbigniew Byrdy bardzo dobrze przygotował mnie do tych zawodów, dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem – mówi z uśmiechem na twarzy złoty medalista. – Byłem bardzo zestresowany przed biegiem, ponieważ kombinację trenuję dopiero od maja i nie myślałeś, że uda mi się utrzymać przewagę po skoku i wygrać zawody – dodaje.

Srebrny medal wywalczył Bartłomiej Kuchta z klubu LKS Poroniec Poronin, a podium uzupełnił Jan Liszka z zakopiańskiego AZS-u.

W kategorii Junior B ponownie najlepszy okazał się Mateusz Jarosz z TS Wisły Zakopane. – Bieg był bardzo fajny, pogoda był przyjemna, no może poza tym silnym wiatrem, który przeszkadzał trochę na zjazdach, ale ogólnie był to super bieg w moim wykonaniu i jestem bardzo zadowolony – ocenia Mateusz Jarosz. – Trasa była w miarę w porządku, nie było żadnych takich kryzysowych miejsc – dodaje. – Moja dyspozycja biegowa nie jest jeszcze najlepsza. Brakuje jeszcze takiej mocniejszej końcówki, ale pracuję nad tym, aby to poprawić – podsumowuje zawodnik TS Wisły Zakopane.

Na drugim stopniu podium stanął Adam Skupień z klubu LKS Poroniec Poronin. Natomiast brązowym medalistą został reprezentant Ukrainy Ivan Pylypchuk.

Medaliści niedzielnych zawodów:

Junior E
 1. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra
 2. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
 3. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane

Junior D
 1. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
 2. Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane
 3. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane

Junior C
 1. Miłosz Krzempek - WSS Wisła
 2. Bartłomiej Kuchta - LKS Poroniec Poronin
 3. Jan Liszka - AZS Zakopane

Junior B
 1. Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane
 2. Adam Skupień - LKS Poroniec Poronin
 3. Ivan Pylypchuk - Ukraina

Open
 1. Kacper Konior - LKS Klimczok Bystra
 2. Adrian Nalepka - ZKN Sokół Zagórz
 3. Paweł Szyndlar - ZKN Sokół Zagórz

III edycja zawodów LOTOS Cup 2019 rozegrana zostanie również w Zakopanem w dniach 1-3 marca 2019 roku.
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.