Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

World Snow Day - Zakopane, 22 stycznia 2012r.

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności
Poszukiwania kolejnych następców mistrza nie ustają

06-02-2019
Grupa LOTOS będzie nadal wspierać młode talenty narciarskie. Zgodnie z umową podpisaną z Polskim Związkiem Narciarskim, finansowanie Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” przedłużono do końca 2022 roku.

Program szkoleniowy LOTOSU i PZN ma na celu wyszukiwanie młodych talentów, wspieranie ich rozwoju, wyrównanie szans i popularyzację aktywnego spędzania czasu wolnego. Jego rolą jest również budowanie i wspieranie struktur organizacyjnych, które wspomagają rozwój zimowych dyscyplin sportowych w Polsce.

– Efekty naszej dotychczasowej współpracy mówią same za siebie – mówi Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS S.A. ds. korporacyjnych. – Wiemy, że ten nasz wspólny sukces to rezultat konsekwentnego, wieloletniego zaangażowania na rzecz kształtowania przyszłych pokoleń sportowców. Dlatego nadal chcemy wspierać tych młodych, ambitnych ludzi w ich drodze na szczyt. Cieszę się, że poszukiwania kolejnych następców mistrza nie ustają. Jesteśmy przekonani, że już niedługo, dzięki tej inicjatywie, zobaczymy ich na największych skoczniach świata i na najbardziej znanych trasach biegowych.

W Narodowym Programie Rozwoju Skoków Narciarskich uczestniczyli m.in. Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Klemens Murańka czy Krzysztof Biegun. Ambasadorem programu jest Kamil Stoch – jego wcześniejszy stypendysta. Dziś prawie wszyscy zawodnicy kadr skoków narciarskich i kombinacji norweskiej są wychowankami tego programu.

Grupa LOTOS będzie nadal tytularnym sponsorem programu „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” oraz zawodów „LOTOS Cup”, które odbywać będą się zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. Firma przekaże młodym skoczkom nagrody rzeczowe oraz odzież sportową. W umowie zawarto również, podobnie jak w ubiegłych latach, zakup nowego sprzętu sportowego dla klubów, a także nagrody i stypendia dla zawodników i trenerów.

***

Współpraca LOTOSU i Polskiego Związku Narciarskiego trwa od 2002 roku. Jako Generalny Sponsor Polskiego Narciarstwa, LOTOS wspiera Kadrę Narodową A i B, Juniorów oraz Kobiet w skokach narciarskich, a także Kadry Narodowe w biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej.

Wspólną inicjatywą jest Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”, który powstał w 2004 roku. Jest to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nieprzerwanie od 2005 roku w ramach programu organizowane są zawody z cyklu LOTOS Cup na skoczniach w Szczyrku i Zakopanem. Co roku w każdej edycji LOTOS Cup bierze udział około 200 młodych zawodników i zawodniczek z kilkunastu polskich klubów oraz z zagranicy. Po zakończeniu cyklu zawodów LOTOS Cup rokrocznie fundowane są stypendia i nagrody dla najlepszych młodych skoczków, kombinatorów norweskich, a od sześciu lat także 12-miesięczne stypendia trenerskie.

Grupa LOTOS wspiera najzdolniejszych młodych skoczków. Jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów prowadzących młodzieżowe sekcje skoków narciarskich i kombinacji norweksiej. W latach 2004-2018 Grupa LOTOS przekazała skoczkom z dziewiętnastu klubów całej Polski 296 kompletów nart z wiązaniami, 263 kombinezony, 100 kasków i 236 par butów skokowych, a także 52 komplety nart biegowych z wiązaniami i 26 strojów startowych do narciarstwa biegowego. Rokrocznie po zakończeniu cyklu zawodów LOTOS Cup fundowane są stypendia i nagrody dla najlepszych młodych skoczków, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.
Źródło: Grupa LOTOS S.A.
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.