Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

II letnia edycja LOTOS Cup: Na początek bieg do KN

26-07-2018
W czwartkowe południe biegiem do kombinacji norweskiej rozpoczęliśmy rywalizację w II letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Miejscem zmagań dwuboistów były trasy nartorolkowe Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

Pierwszego dnia zawodów LOTOS Cup w Zakopanem w biegu do kombinacji norweskiej ze startu wspólnego rywalizowali dwuboiści. Jako pierwsi do walki przystąpili najmłodsi uczestnicy z kategorii Junior E, którzy w biegu crossowym mieli do pokonania dystans 2 km. Pierwsze miejsce na półmetku zmagań zajął Michał Obtułowicz z klubu KS Eve-nement Zakopane, który o ponad sześć sekund pokonał Grzegorza Rafacza z zakopiańskiego AZS-u. Natomiast na trzecim miejscu po biegu plasuje się Mikołaj Wantulok z klubu WSS Wisła.

W Juniorze D byliśmy świadkami bardzo emocjonującej walki o zwycięstwo w biegu na nartorolkach na dystansie 4 km.Od samego początku dwóch zawodników wysunęło się na prowadzenie, a na finiszu lepszy od Andrzeja Waliczka z klubu LKS Poroniec Poronin okazał się Kacper Jarząbek z TS Wisły Zakopane. Jako trzeci linię mety przekroczył Mateusz Król z klubu KS Eve-nement Zakopane.

Dystans 6 km do pokonania mieli natomiast zawodnicy z kategorii Junior C. Zwycięstwo w trzecim biegu tego dnia odniósł Jan Liszka z klubu AZS Zakopane. Drugie miejsce zajął Jan Cudzich z TS Wisły Zakopane, natomiast trzeci był Bartłomiej Kuchta z klubu z Poronina.

Jako ostatni do rywalizacji przystąpili zawodnicy z kategorii Junior B oraz Open, którzy walczyli na dystansie 10 km. Wśród juniorów najszybciej trasę pokonał Maciej Gąsienica-Ciaptak z zakopiańskiego AZS-u. Na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Jarosz z TS Wisły Zakopane, natomiast jako trzeci linię mety przekroczył Mateusz Małyjurek z klubu WSS Wisła.

W kategorii Open najlepszy okazał się Adam Cieślar - reprezentant Kadry Narodowej A w kombinacji norweskiej. Drugi był jego kolega z reprezentacji - Paweł Słowiok. Natomiast na trzecim miejscu bieg ukończył Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice.

Oficjalne wyniki biegu do KN:

Lista startowa skoków do KN:

Drugiego dnia rywalizacji w zawodach LOTOS Cup następcy mistrza będą walczyć na kompleksie średnich skoczni w Zakopanem. Tradycyjnie zawodnicy oraz zawodniczki powalczą o medale w ośmiu kategoriach wiekowych. Na starcie zobaczymy łącznie 168 skoczków narciarskich. Początek zmagań o godzinie 9:00.

Program zawodów - 27.07.2018, piątek

- 09:00 seria próbna skoków otwartych HS 38, serie konkursowe Junior E, Młodziczki, seria konkursowa KN Junior E
ceremonia dekoracji zawodników
- 11:00 seria próbna skoków otwartych HS 72, serie konkursowe Junior D, Junior C, Juniorki, seria konkursowa KN Junior D,C
- 13:00 seria próbna skoków otwartych HS 94, serie konkursowe Junior B, Junior A, Senior, seria konkursowa KN Junior B, Open