Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Sprawozdawczo-Statutowy Zjazd PZN 2011

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności







Laureaci LOTOS Cup 2018 obsypani nagrodami!

18-06-2018
W piątek, 15 czerwca 2018 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbyło się uroczyste podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Tego dnia w Wiśle obecny był m.in. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego - Apoloniusz Tajner, który wręczył nagrody najlepszym zawodnikom minionego sezonu oraz ich trenerom.

W tegorocznej edycji nagrodzonych zostało 69 skoczków narciarskich oraz kombinatorów norweskich. Tradycyjnie już 12 laureatów, czyli najlepsza trójka zawodników w kategoriach Junior C i Junior B w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej otrzymała roczne stypendia ufundowane przez Grupę LOTOS S.A. (I miejsce - 12 x 500 zł, II miejsce - 12 x 400 zł, III miejsce - 12 x 300 zł). Stypendiami nagrodzono także 18 trenerów z klubów zaangażowanych w narodowy program LOTOS Cup. Po raz pierwszy w historii wręczone zostały nagrody finansowe dla sześciu najlepszych klubów cyklu, a także skoczków narciarskich, którzy w trakcie sezonu w poszczególnych konkursach zajmowali miejsca na podium w kategoriach Senior oraz Junior A.


Najlepsi zawodnicy LOTOS Cup 2018
XIV edycja LOTOS Cup w skokach narciarskich
VIII edycja LOTOS Cup w kombinacji norweskiej


SKOKI NARCIARSKIE

Junior E

  1. Wiktor Szozda (WSS Wisła)
  2. Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra)
  3. Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
  4. Mikołaj Wantulok (WSS Wisła)
  5. Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane)
  6. Tymoteusz Cienciała (WSS Wisła)

Młodziczki
  1. Marcelina Bełtowska (AZS Zakopane)
  2. Wiktoria Przybyła (SSR LZS Sokół Szczyrk)
  3. Pola Bełtowska (AZS Zakopane)
  4. Sara Tajner (SSR LZS Sokół Szczyrk)
  5. Natalia Słowik (AZS Zakopane)
  6. Paulina Czepczor (WSS Wisła)

Junior D
    1. Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane)
    2. Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane)
    2. Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin)
    4. Marcin Wróbel (AZS Zakopane)
    5. Jan Cudzich (TS Wisła Zakopane)
    6. Mateusz Chraścina (LKS Olimpia Goleszów)

Junior C
  1. Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
  2. Krystian Zygmuntowicz (LKS Poroniec Poronin)
  3. Arkadiusz Jojko (WSS Wisła)
  4. Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice)
  5. Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra)
  6. Stanisław Majerczyk (TS Wisła Zakopane)

Juniorki
  1. Joanna Kil (AZS Zakopane)
  2. Joanna Szwab (AZS Zakopane)
  3. Nicole Konderla (WSS Wisła)
  4. Róża Pawlikowska (AZS Zakopane)
  5. Nikola Pietraszko (LKS Klimczok Bystra)
  6. Kamila Karpiel (AZS Zakopane)

Junior B
  1. Mateusz Gruszka (AZS Zakopane)
  2. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)
  3. Karol Niemczyk (LKS Klimczok Bystra)
  4. Szymon Pawłowski (LKS Klimczok Bystra)
  5. Szymon Jojko (WSS Wisła)
  6. Maciej Zborowski (KS Chochołów)

Junior A
  1. Damian Skupień (TS Wisła Zakopane)
  2. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
  3. Dominik Kastelik (SSR LZS Sokół Szczyrk)

Senior
  1. Krzysztof Leja (AZS Zakopane)
  2. Krzysztof Miętus (AZS Zakopane)
  3. Andrzej Stękała (AZS Zakopane)

KOMBINACJA NORWESKA

Junior E
  1. Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
  2. Jakub Cieślar (WSS Wisła)
  3. Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra)
  4. Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane)
  5. Mikołaj Serwatowicz (TS Wisła Zakopane)
  6. Mateusz Maciusiak (KS Chochołów)

Junior D
  1. Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane)
  2. Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin)
  3. Jan Cudzich (TS Wisła Zakopane)
  4. Andrzej Waliczek (LKS Poroniec Poronin)
  5. Jan Galica (KS Eve-nement Zakopane)
  6. Mateusz Michniak (AZS Zakopane)

Junior C
  1. Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
  2. Maciej Gąsienica-Ciaptak (AZS Zakopane)
  3. Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice)
  4. Adam Skupień (LKS Poroniec Poronin)
  5. Tomasz Piczura (AZS Zakopane)
  6. Jakub Żegleń (LKS Poroniec Poronin)

Junior B
  1. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)
  2. Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane)
  3. Maciej Zborowski (KS Chochołów)
  4. Mateusz Małyjurek (WSS Wisła)
  5. Maciej Korzeniowski (AZS Zakopane)
  6. Patryk Pulkowski (LKS Klimczok Bystra)

Open
  1. Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice)
  2. Artur Wacławiak (UKS Sołtysianie Stare Bystre)
  3. Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra)

Po raz piąty w historii funkcjonowania programu nagrodzeni zostali również trenerzy, którzy szkolą Następców Mistrza. Roczne stypendia w wysokości 1800 złotych miesięcznie otrzymało 18 trenerów. Należy dodać, że w tym sezonie powiększone zostało grono trenerów-stypendystów z 15 osób do 18. Zwiększone zostały również wynagrodzenia trenerskie z 1500 zł do 1800 zł.

STYPENDIA TRENERSKIE:

  1. Kazimierz Długopolski (AZS Zakopane)
  2. Krystian Długopolski (AZS Zakopane)
  3. Jakub Kot (AZS Zakopane)
  4. Jan Szturc (WSS Wisła)
  5. Wojciech Tajner (WSS Wisła)
  6. Rafał Śliż (WSS Wisła)
  7. Józef Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
  8. Paweł Serwatowicz (TS Wisła Zakopane)
  9. Jarosław Konior (LKS Klimczok Bystra)
  10. Andrzej Gąsienica (LKS Poroniec Poronin)
  11. Jarosław Węgrzynkiewicz (SSR LZS Sokół Szczyrk)
  12. Andrzej Zarycki (KS Eve-nement Zakopane)
  13. Krzysztof Miętus (KS Eve-nement Zakopane)
  14. Witold Bulik (PKS Olimpijczyk Gilowice)
  15. Kazimierz Bafia (KS Chochołów)
  16. Tadeusz Tajner (LKS Olimpia Goleszów)
  17. Andrzej Ruchała (UKS Sołtysianie Stare Bystre)
  18. Andrzej Piszko (ZKN Sokół Zagórz)

Nagrody finansowe dla najlepszych klubów LOTOS Cup 2018:
  1. AZS Zakopane - 12 000 zł
  2. Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe - 10 000 zł
  3. TS Wisła Zakopane - 8 000 zł
  4. LKS Klimczok Bystra - 7 500 zł
  5. LKS Poroniec Poronin - 7 000 zł
  6. KS Eve-nement Zakopane - 6 500 zł

Nagrody finansowe dla skoczków narciarskich w kategorii Senior:
  • Krzysztof Leja (AZS Zakopane) - 7 000 zł
  • Krzysztof Miętus (AZS Zakopane) - 5 400 zł
  • Andrzej Stękała (AZS Zakopane) - 3 400 zł
  • Aleksander Zniszczoł (WSS Wisła) - 2 200 zł

Nagrody finansowe dla skoczków narciarskich w kategorii Junior A:
  • Damian Skupień (TS Wisła Zakopane) - 5 400 zł
  • Dominik Kastelik (SSR LZS Sokół Szczyrk) - 4 800 zł
  • Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) - 3 200 zł
  • Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) - 2 200 zł
  • Bartosz Czyż (WSS Wisła) - 1 800 zł
  • Mateusz Rajda (SSR LZS Sokół Szczyrk) - 1 200 zł
  • Wiktor Pękala (SSR LZS Sokół Szczyrk) - 600 zł

Po raz kolejny Grupa LOTOS S.A. ufundowała również sprzęt sportowy dla klubów, które uczestniczą w programie LOTOS Cup. W tym sezonie do klubów, które zajmują się szkoleniem skoczków narciarskich oraz kombinatorów norweskich, przekazano łącznie: 35 par nart skokowych, 26 par butów skokowych, 26 par nart biegowych, 26 par wiązań biegowych oraz 26 kombinezonów skokowych.

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.