Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Kongres ISIA - Kraków 2012

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności
LOTOS Cup 2018: Skoczkowie zakończyli sezon zimowy

03-03-2018
W sobotni słoneczny i zimowy dzień na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite skoczkowie narciarscy zakończyli tegoroczną edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Ten dzień był wyjątkowy dla dwóch zawodników, którzy po raz pierwszy w karierze stanęli na najwyższym stopniu podium. W Juniorze E zwyciężył Tymoteusz Dyduch z LKS Klimczok Bystra, natomiast w kategorii Junior B triumfował Kacper Juroszek z klubu WSS Wisła.

>>>FOTORELACJA<<<

10-letni Tymoteusz Dyduch w finałowym konkursie LOTOS Cup 2018 oddał dwa bardzo dobre skoki na odległość 42,5 oraz 42 metry i tym samym po raz pierwszy w historii startów w zawodach tego cyklu wywalczył złoty medal. – Można powiedzieć, że w tegorocznej edycji LOTOS Cup w idealnym momencie wystrzeliłem z formą. Inni zawodnicy są ode mnie dwa lata starsi, ale to mi nie przeszkadza, aby z nimi wygrywać – mówi uśmiechnięty Tymoteusz Dyduch. – W przyszłym roku może być już tylko lepiej, bo starsi koledzy przejdą to kategorii wyżej, a w tym roczniku 2006 są bardzo dobrzy skoczkowie, dlatego mam nadzieję, że coraz częściej będę teraz stawał na najwyższym stopniu podium – dodaje. – Zdecydowanie te finałowe zawody w Szczyrku były dla mnie najlepszymi w tym sezonie. Tutaj wszyscy bardzo dobrze skaczą i trudno było wygrać. Dzień wcześniej zająłem czwarte miejsce i nie byłem z tego powodu szczęśliwy, ale teraz jest zwycięstwo i bardzo się z tego cieszę – podkreśla zadowolony podopieczny Jarosława Koniora. – W finałowych zawodach moje skoki nie były jednak perfekcyjnie, bo troszkę podjeżdżało na progu i za bardzo do góry się odbijałem. Jednak warunki były w miarę równo, bo wiało w jednym kierunku, dlatego te moje błędy nie wpłynęły żle na mój wynik – wyjaśnia 10-latek. W niedzielę reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra będzie jeszcze rywalizował w kombinacji norweskiej. – Bardzo lubię kombinację norweską i tam również powalczę o jak najlepsze miejsce. Uwielbiam biegać i dobrze mi to wychodzi. Uważam, że zarówno w skokach, jak i w biegach mam takie same szanse – podsumowuje Dyduch.

Pół punktu za nim uplasował się Mikołaj Wantulok z klubu WSS Wisła, który w pierwszej serii uzyskał 42 metry, a w finale wylądował pół metra dalej. Brązowy medal w kategorii Junior E zdobył zwycięzca klasyfikacji generalnej – Wiktor Szozda, który podobnie jak Wantulok reprezentuje barwy wiślańskiego klubu.

Pierwsze zwycięstwo w zawodach LOTOS Cup odniósł również Kacper Juroszek z klubu WSS Wisła. – Sobotni konkurs był przeprowadzony w miarę równych warunkach. Jeżeli chodzi o moje skoki, to nie były one najlepsze, szczególnie ten drugi, ponieważ był on spóźniony. Bylem bardzo zaskoczony wygraną w tym konkursie, a zarazem byłem bardzo szczęśliwy, że zwyciężyłem – opowiada podopieczny Macieja Maciusiaka.

Zawodnik juniorskiej reprezentacji po skokach na odległość 97,5 oraz 91,5 metrów również o pół punktu pokonał dwóch skoczków narciarskich z klubu LKS Klimczok Bystra. Na drugim miejscu ex aequo uplasowali się Szymon Pawłowski oraz Karol Niemczyk.

Najlepsi zawodnicy finałowego konkursu LOTOS Cup 2018:


Junior E
 1. Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra)
 2. Mikołaj Wantulok (WSS Wisła)
 3. Wiktor Szozda (WSS Wisła)


Młodziczki

 1. Tamara Mesikova (Słowacja)
 2. Pola Bełtowska (AZS Zakopane)
 3. Marcelina Bełtowska (AZS Zakopane)


Junior D

 1. Danil Vassilyev (Kazachstan)
 2. Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane)
 3. Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin)


Juniorki

 1. Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice)
 2. Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre)
 3. Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk)


Junior C

 1. Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
 2. Arkadiusz Jojko (WSS Wisła)
 3. Krystian Zygmuntowicz (LKS Poroniec Poronin)


Junior B

 1. Kacper Juroszek (WSS Wisła)
 2. Szymon Pawłowski (LKS Klimczok Bystra)

    2.   Karol Niemczyk (LKS Klimczok Bystra)


Junior A

 1. Damian Skupień (TS Wisła Zakopane)
 2. Dominik Kastelik (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
 3. Wiktor Pękala (SS-R LZS Sokół Szczyrk)


Senior

 1. Krzysztof Leja (AZS Zakopane)
 2. Krzysztof Miętus (AZS Zakopane)
 3. Andrzej Stękała (AZS Zakopane)

>>>Pełne wyniki<<<
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.