Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu zimowego w SMS Szczyrk

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności
LOTOS Cup 2018: Bieg na zakończenie III edycji

25-02-2018
Przy pięknej zimowej scenerii oraz w blasku słońca dwuboiści rywalizowali na trasach biegowych w Zakopanem w III edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Najwięcej zwycięstw tego dnia odnieśli reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy triumfowali w kategorii Junior E - Kacper Jarząbek oraz Junior C - Mateusz Jarosz.

Po raz drugi w tym sezonie w zawodach LOTOS Cup w kombinacji norweskiej w kategorii Junior E triumfował Kacper Jarząbek, który po znakomitym biegu wskoczył na najwyższy stopień podium. – Myślę, że mój bieg był naprawdę bardzo dobry. Niestety warunki były bardzo ciężkie ze względu na duży mróz, przez co narty słabiej jechały. Najgorszym momentem na trasie był wjazd przez kamieniołom do lasu, ale generalnie trasa była bardzo fajnie przygotowana. Była ona wymagająca, ponieważ było kilka podbiegów, ale ja bardzo lubię takie ciężkie trasy – podkreśla młodszy z braci Jarząbek. Po skokach 12-latek zajmował dopiero 14. miejsce. – Liczyłem na to, że mogę zwyciężyć, ponieważ wiedziałem, że bieg jest moją mocną stroną. Jednak strata była duża, dlatego wiedziałem, że będzie ciężko tego dokonać. Na szczęście zrobiłem to, a Kubę udało mi się wyprzedzić przy wjeździe na polanę – dodaje. – Ostatnio moja forma skokowa jest dużo słabsza, jednak miałem nadzieję, że uda mi się zająć miejsca w czołowej trójce. Niestety nie zrealizowałem swojego planu i tą edycję LOTOS Cup w skokach ocenię poniżej moich oczekiwań. Jednak już za tydzień czekają nas finałowe zawody w Szczyrku i tam zdecydowanie lepiej mi się skacze – podsumowuje Kacper Jarząbek.

W Juniorze B po raz drugi tej zimy zwyciężył Piotr Kudzia, który z kompletem zwycięstw prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu. Reprezentant LKS Klimczok Bystra jest również liderem w rywalizacji skoczków narciarskich. – Weekend w Zakopanem był dla mnie bardzo udany, ponieważ udało mi się podwójnie wygrać w skokach i zarazem objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej LOTOS Cup z czego jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać żółtą koszulkę lidera do końca sezonu – mówi z uśmiechem na twarzy Piotr Kudzia. – Jestem szczęśliwy, bo moje skoki od dłuższego czasu są naprawdę bardzo dobre, lecz czasami wkradną się jeszcze jakieś małe błędy – dodaje.

Najlepsi kombinatorzy niedzielnych zawodów LOTOS Cup 2018 w Zakopanem:


Junior E
 1. Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
 2. Jakub Cieślar (WSS Wisła)
 3. Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane)


Junior D

 1. Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane)
 2. Andrzej Waliczek (LKS Poroniec Poronin)
 3. Jan Cudzich (TS Wisła Zakopane)


Junior C

 1. Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
 2. Maciej Gąsienica-Ciaptak (AZS Zakopane)
 3. Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice)


Junior B

 1. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)
 2. Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane)
 3. Maciej Zborowski (KS Chochołów)

>>>Pełne wyniki<<<
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.