Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

100 dni do Soczi - konferencja TVP

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

AktualnościLOTOS Cup 2018: Uroczysta dekoracja na zakończenie skoków w Zakopanem

24-02-2018
W sobotę skoczkowie narciarscy zakończyli rywalizację w III edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, która rozegrana została na obiektach w Zakopanem. Zmagania skoczków w zimowej stolicy Polski podsumowała uroczysta dekoracja, która w sobotni wieczór odbyła się w auli Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.
 
W zimowym i mroźnym Zakopanem podopieczni programu LOTOS Cup rywalizowali w drugim podczas tego weekendu konkursie skoków narciarskich. Zawody w zimowej stolicy Polski były pełne emocji, gdyż do walki o medale wkroczyło kilku nowych narciarzy. Przed finałową edycją LOTOS Cup 2018 zaszły również zmiany na czołowych miejscach w klasyfikacji generalnej cyklu w kliku kategoriach wiekowych. 

Wspaniały dzień ma za sobą Wiktoria Przybyła z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, która po raz pierwszy w tym sezonie stanęła na najwyższym stopniu podium. – Dzisiejsze zawody były dla mnie wspaniałe. Myślę, że dałam z siebie wszystko i to zaprocentowało, bo wywalczyłam złoto – mówi z uśmiechem na twarzy 14-letnia mieszkanka Szczyrku. – Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tych zawodach i pokazać na co mnie stać. Podczas konkursu towarzyszyły mi wielkie emocje! Jestem z siebie bardzo zadowolona i oby tak dalej – dodaje Przybyła. Siostrzenica Stefana Huli w pierwszej serii wylądowała na 29 metrze, natomiast w finale skoczyła pół metra dalej i drugą Marcelinę Bełtowską z zakopiańskiego AZS-u pokonała o prawie trzy punkty. Podium uzupełniła Tamara Mesikova ze Słowacji, która lądowała odpowiednio na 28 oraz 29 metrze.

Wiktoria Przybyła zdobyła również pierwszy w karierze złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek, które rozgrywane były podczas zawodów LOTOS Cup. – Nie spodziewałam się, że mogę wygrać tutaj Mistrzostwa Polski. To była dla mnie wspaniała niespodzianka! Muszę jednak przyznać, że moje skoki były tutaj naprawdę dobre, chociaż jest jeszcze kilka elementów, nad którymi muszę popracować – podsumowuje złota medalistka.  

Passę zwycięstwo podtrzymał Wiktor Szozda, który czwarty raz z rzędu triumfował w rywalizacji Juniora E. Tym samym zawodnik WSS Wisła umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Udany weekend ma za sobą również Tymoteusz Dyduch z klubu LKS Klimczok Bystra. Podopieczny Jarosława Koniora dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium. Brązowy medal w sobotnim konkursie wywalczył natomiast Klemens Staszel z KS Eve-nement Zakopane.

Na pozycję lidera w kategorii Junior D powrócił Jan Rzadkosz z TS Wisły Zakopane. W Juniorze C, dzięki dwóm pewnym zwycięstwom, liderem wspólnie z Krystianem Zygmuntowiczem został Mateusz Jarosz z TS Wisły Zakopane. Wśród Juniorek wygrała Joanna Szwab z AZS Zakopane, natomiast liderką cyklu pozostała jej klubowa koleżanka – Joanna Kil.

Emocji nie zabrakło również na Wielkiej Krokwi podczas rywalizacji najstarszych uczestników programu LOTOS Cup. W Juniorze B dwukrotnie triumfował kombinator norweski – Piotr Kudzia z klubu LKS Klimczok Bystra, który dzięki bardzo dobrym skokom objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Złoto w Juniorze A wywalczył Damian Skupień z TS Wisły Zakopane, natomiast wśród Seniorów najlepszy okazał się Aleksander Zniszczoł, który reprezentuje barwy klubu WSS Wisła.

Najlepsi zawodnicy sobotnich konkursów LOTOS Cup:

Junior E

 1. Wiktor Szozda (WSS Wisła)
 2. Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra)
 3. Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane)


Młodziczki

 1. Wiktoria Przybyła (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
 2. Marcelina Bełtowska (AZS Zakopane)
 3. Tamara Mesikova (Słowacja)


Junior D

 1. Danil Vassiliev (Kazachstan)
 2. Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane)
 3. Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane)


Juniorki

 1. Joanna Szwab (AZS Zakopane)
 2. Kamila Karpiel (AZS Zakopane)
 3. Joanna Kil (AZS Zakopane)


Junior C

 1. Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
 2. Krystian Zygmuntowicz (LKS Poroniec Poronin)
 3. Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice)


Junior B

 1. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)
 2. Mateusz Gruszka (AZS Zakopane)
 3. Kacper Juroszek (WSS Wisła)


Junior A

 1. Damian Skupień (TS Wisła Zakopane)
 2. Bartosz Czyż (WSS Wisła)
 3. Dominik Kastelik (SS-R LZS Sokół Szczyrk)


Senior

 1. Aleksander Zniszczoł (WSS Wisła)
 2. Krzysztof Leja (AZS Zakopane)
 3. Krzysztof Miętus (AZS Zakopane)


Podczas sobotniego konkursu III edycji zawodów LOTOS Cup 2018 w Zakopanem rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Juniorów E, D, C i Młodziczek w skokach narciarskich. Dwa złote medale krajowego czempionatu powędrowały do reprezentantów TS Wisły Zakopane. W Juniorze C zwyciężył Mateusz Jarosz, natomiast w Juniorze D triumfował Jan Rzadkosz. Na obiekcie HS-38 wygrywali natomiast – Wiktor Szozda w Juniorze E oraz Wiktoria Przybyła w Młodziczkach.

Zmagania w Zakopanem zakończą dwuboiści, którzy w niedzielę będą rywalizowali nie tylko w zawodach LOTOS Cup, ale również w Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Mistrzostwach Polski Juniorów E, D i C w kombinacji norweskiej. O godzinie 9:00 na Wielkiej Krokwi odbędzie się seria skoków do KN, natomiast o godzinie 11:00 rozpocznie się walka na trasie biegowej. 


>>>Pełne wyniki<<<
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.