Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZN 2014

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

(Wszystkie fot. Anna Karczewska / PZN) (Wszystkie fot. Anna Karczewska /...


LOTOS Cup 2017: Trzy wygrane dla TS Wisły Zakopane

19-02-2017
W niedzielę, 19 lutego na trasach biegowych Kubalonki kombinatorzy norwescy zakończyli rywalizację w trzeciej edycji zawodów LOTOS Cup 2017. Zmagania dwuboistów zdominowali podopieczni Józefa Jarząbka z TS Wisły Zakopane, którzy wywalczyli trzy złote medale w kategorii Junior E, D i C. W kolejnych kategoriach wiekowych wygrywali Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra oraz Mateusz Dyrcz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice.

>>>FOTORELACJA<<<


Kacper Jarząbek z TS Wisły Zakopane nie ma sobie równych wśród najmłodszych kombinatorów norweskich w kategorii Junior E i po raz trzeci pewnie zwyciężył w zawodach LOTOS Cup. Pół minuty po nim linię mety przekroczył reprezentant AZS Zakopane - Tymoteusz Amilkiewicz, który minimalnie uzyskał lepszy czas biegu od Jarząbka. Brązowy medal na Kubalonce wywalczył Andrzej Waliczek z LKS Klimczok Bystra.

W Juniorze D trzecie złoto zdobył również Stanisław Majerczyk. - Na pewno cieszy, gdy wygrywa się zawody, dlatego jestem bardzo zadowolony. W tym sezonie bardzo dobrze mi się biega i ocenię te zawody na duży plus - podkreśla Majerczyk. - Według mnie warunki były bardzo dobre, pogoda dopisywała, brakowało może słonka, ale ogólnie było bardzo fajnie - dodaje. Podopieczny trenera Józefa Jarząbka w niedzielnym biegu na trasach Kubalonki o prawie 46 sekund wyprzedził Bartłomieja Kuchtę z klubu LKS Poroniec. Na najniższym stopniu podium stanął klubowy kolega Majerczyka - Jan Rzadkosz.

Kolejne 100 punktów do klasyfikacji generalnej w kategorii Junior C wywalczył dzisiaj Mateusz Jarosz. Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane na finiszu pokonał Macieja Zborowskiego z KS Chochołów. Natomiast tuż za najlepszą dwójką linię mety przekroczył Mateusz Małyjurek z klubu WSS Wisła. - Weekend był dla mnie bardzo fajny, tylko w pierwszych zawodach w skokach mi nie wyszło, ale z drugiego konkursu oraz z biegu jestem bardzo zadowolony - ocenia swój występ Mateusz Jarosz. - Dzisiaj były bardzo ciężkie warunki, była odwilż i trudno było, ale miałem dobrze posmarowane narty i udało się wygrać z Maćkiem na ostatnich metrach - dodaje.

Bardzo dobre zawody ma za sobą również Piotr Kudzia z klubu LKS Klimczok Bystra, który z kompletem zwycięstw prowadzi w klasyfikacji generalnej Juniora B. - Bieg nie był łatwy, a warunki były strasznie ciężkie, była temperatura dodatnia, dlatego biegło się bardzo ciężko - ocenia sobotnie zawody Kudzia. - Ze skoków jestem zadowolony, chociaż jeszcze trochę brakuje do tego, aby były one fajne i dalekie oraz żeby udało się walczyć ze skoczkami, a kombinacja ogólnie super wyszła - dodaje. 16-latek o prawie 50 sekund wyprzedził srebrnego medalistę, którym okazał się Jakub Chowaniec z klubu KS Chochołów. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z podopiecznych Jarosława Koniora z Bystrej - Kacper Konior.

W kategorii Open złoto zdobył zawodnik PKS Olimpijczyk Gilowice - Mateusz Dyrcz. Obok niego na drugim stopniu podium stanął reprezentant Czech Filip Cerny. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Krystian Pacholarz z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre.

Junior E
Junior D
Junior C
Junior B
Open
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.