Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Piotr Kudzia 4. i 5. w Youth Cup w Harrachovie

09-01-2017
W miniony weekend nasi młodzi kombinatorzy norwescy wystartowali w zawodach Youth Cup w czeskim Harrachovie. Wśród nich najlepiej spisał się Piotr Kudzia, zajmując piąte i czwarte miejsce w kategorii Youth II. Po raz pierwszy w historii kombinacji norweskiej w zawodach FIS udział wzięła Polka - była to Katarzyna Harsche. więcej <strong>»</strong>

Paweł Słowiok 37. w Pucharze Świata w Lahti

08-01-2017
Niedzielne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, rozgrywane na trasach tegorocznych mistrzostw świata seniorów zdominowali Niemcy, którzy stanęli na wszystkich stopniach podium. Wygrał Fabian Riessle, który o 4,6 sekundy wyprzedził Erica Frenzela, a trzeci był Johannes Rydzek (+ 11,6 sekundy). Paweł Słowiok zajął 37. miejsce (+ 2 min 56,2 sek), a Adam Cieślar był 45. (+ 4 min 45,1 sek). więcej <strong>»</strong>

Paweł Słowiok 33. w Pucharze Świata w Lahti

07-01-2017
Sobotnie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lahti wygrał Niemiec Eric Frenzel, który finiszował 4,1 sekundy przed Finem Eero Hirvonenem. Na trzecim miejscu znalazł się kolejny z Niemców Johannes Rydzek (+ 26,4 sek). W zawodach wystąpiło dwóch reprezentantów Polski - Paweł Słowiok był 33. (+ 3 min 35,8 sek), a Adam Cieślar uplasował się na 42. pozycji (+ 5 min 46,2 sek). więcej <strong>»</strong>

PŚ w Lahti: Cieślar i Słowiok z awansem do konkursu

07-01-2017
Norweg Jarl Magnus Riiber wygrał kwalifikacje (rundę prowizoryczną) do sobotnich zawodów Pucharu Świata w Lahti, uzyskując 123,5 metra. Drugim najlepszym kombinatorem norweskim okazał się Włoch Samuel Costa, który oddał skok na odległość 116,5 metra. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Austriak Wilhelm Denifl, który skoczył 114,5 metra. Do sobotnich zawodów awansowali dwaj reprezentanci Polski - Paweł Słowiok zajął 46. miejsce (94 m), a dwie lokaty za nim uplasował się Adam Cieślar (90 m). więcej <strong>»</strong>

Słowiok najlepszy w Mistrzostwach TZN w kombinacji

29-12-2016
Reprezentanci klubu AZS AWF Katowice i zarazem podopieczni trenera Kadry Narodowej Mateusza Wantuloka zdominowali rywalizację w Mistrzostwach Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w kombinacji norweskiej. W czwartek, 29 grudnia na Wielkiej Krokwi w Zakopanem oraz trasie biegowej COS najlepiej spisał się Paweł Słowiok, który pokonał Adama Cieślara o 44,5 sekundy, a trzeci był Szczepan Kupczak (+ 1 minuta i 48,5 sekundy). więcej <strong>»</strong>