Pierwszy dzień MŚ w Lahti: Ceremonia Otwarcia - środa, 22.02.2017

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Paweł Twardosz 23. w sprincie w Park City

05-02-2017
Ostatnią konkurencją Mistrzostw Świata Juniorów w Park City w kombinacji norweskiej był sprint - skoki na obiekcie HS-100 i bieg na 5 kilometrów. Po złoty medal sięgnął Niemiec Vinzenz Geiger, pokonując drugiego Fina Arttu Maekiaho o 22,6 sekundy. Brązowy medal zdobył z kolei Francuz Laurent Muhlethaler (+ 23,9 sek). Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był Paweł Twardosz, który zajął 23. miejsce (+ 2 min 4,9 sek). Natomiast Paweł Chyc zajął 45. miejsce (+ 3 min 36,4 sek). więcej <strong>»</strong>

Adam Cieślar mistrzem Uniwersjady w Ałmatach!

03-02-2017
Adam Cieślar wywalczył złoty medal Zimowej Uniwersjady w Ałmatach, wygrywając piątkowe (3 lutego) zawody kombinacji norweskiej, na które złożyły się bieg na 10 kilometrów ze startu wspólnego oraz dwie serie skoków na obiekcie HS-106. Srebrno zdobył Niemiec Tobias Simon, a brąz Japończyk Go Sonehara. Tuż za podium znalazł się Paweł Słowiok, najlepszy biegacz dnia, natomiast Wojciech Marusarz uplasował się na dziewiątej pozycji. więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: Cieślar srebrnym medalistą, Słowiok z brązem!

01-02-2017
Z powodu trudnych warunków atmosferycznych (duże opady śniegu) kombinatorzy norwescy rozpoczęli zmagania na Uniwersjadzie w Ałmatach z jednodniowym opóźnieniem - w środę, 1 lutego. Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając dwa medale: Adam Cieślar wywalczył srebro, a Paweł Słowiok brąz. Zawody wygrał Rosjanin Viacheslav Barkov po zaciętym finiszu z Adamem Cieślarem. więcej <strong>»</strong>

MŚJ: Twardosz w czołowej "30" w Park City

31-01-2017
Paweł Twardosz zajął 30. miejsce w pierwszym starcie na Mistrzostwach Świata Juniorów w amerykańskim Park City. Złoty medal wywalczył Arttu Maekiaho, który o ponad 20 sekund wyprzedził reprezentant Austrii Mikę Vermeulena. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Martin Hahn. więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: Kombinacja norweska przeniesiona na środę!

31-01-2017
- Ze względu na mocno padający śnieg zawody kombinacji norweskiej podczas Zimowej Uniwersjady w Ałmatach zostały przeniesione na środę - informuje trener Mateusz Wantulok. więcej <strong>»</strong>