Prezes Apoloniusz Tajner wykładał na UJ

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

ZIO Pjongczang 2018: Dziewiąte miejsce kombinatorów

22-02-2018
W czwartek zawodami drużynowymi kombinatorzy norwescy zakończyli zmagania na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu. Bezkonkurencyjny okazał się zespół niemiecki, który pewnie sięgnął po tytuł mistrzów olimpijskich. Srebrnymi medalistami zostali Norwegowie, którzy do zwycięzców stracili prawie minutę. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Austrii. Polacy w składzie Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz, Szczepan Kupczak oraz Adam Cieślar ukończyli zawody na dziewiątym miejscu. więcej <strong>»</strong>

ZIO Pjongczang 2018: Kupczak i Słowiok w "30"!

20-02-2018
Dwóch reprezentantów Polski wywalczyło lokaty w czołowej "30" drugich indywidualnych zawodów kombinatorów norweskich podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Rywalizację zdominowali Niemcy, którzy zgarnęli wszystkie medale. Mistrzem olimpijskim na dużej skoczni oraz na dystansie 10 km został Johannes Rydzek. Srebro wywalczył Fabian Riessle, natomiast brąz zdobył Eric Frenzel. więcej <strong>»</strong>

ZIO Pjongczang 2018: 22. miejsce Pawła Słowioka

14-02-2018
W środę zawodami na skoczni normalnej oraz biegiem na dystansie 10 km kombinatorzy norwescy rozpoczęli rywalizację na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu. Tytuł mistrza olimpijskiego w tej konkurencji obronił reprezentant Niemiec Eric Frenzel, który znakomicie taktycznie rozegrał ten bieg i na ostatnim podbiegu odskoczył od rywali. Srebrny medal zdobył Japończyk Akito Watabe. Natomiast na najniższym stopniu podium olimpijskiego stanął Austriak Lukas Klapfer. Po bardzo dobrym biegu na 22. miejscu pierwsze olimpijskie zawody ukończył Paweł Słowiok. więcej <strong>»</strong>

Kolejne ślubowania reprezentantów PZN w PKOl-u

06-02-2018
W wtorek w Centrum Olimpijskim w Warszawie nominacje do Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018 odebrali nasi kombinatorzy norwescy wraz ze sztabem szkoleniowym oraz snowboardzistka z Kadry Narodowej Alpejskiej - Aleksandra Król. Nasi dwuboiści licznie będą reprezentowali Polskę na igrzyskach w Pjongczangu, w składzie znaleźli się: Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak oraz Wojciech Marusarz. więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Kanderstegu: P. Twardosz 22. na zakończenie!

03-02-2018
Reprezentant Słowenii Vid Vrhovnik wywalczył złoty medal w sobotnich zawodach Mistrzostw Świata Juniorów, które zakończyły zmagania kombinatorów norweskich w Kanderstegu. Wicemistrzem juniorskiego czempionatu został Austriak Dominik Terzer. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Czech Jan Vytrval. Po raz kolejny lokatę w czołowej "30" wywalczył Paweł Twardosz, który uzyskał 25. czas biegu na 5 km i ostatecznie zajął w sobotę 22. pozycję. więcej <strong>»</strong>