Prezydent Andrzej Duda z wizytą w siedzibie PZN

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Kombinatorzy trenowali w Ramsau i Oberhofie

02-11-2016
Kadra Narodowa w kombinacji norweskiej ma za sobą bardzo pracowity październik. Podopieczni trenera Mateusza Wantuloka po mistrzostwach Polski trenowali na lodowcu Dachstein w Ramsau, a następnie udali się do tunelu w Oberhofie. - Mam wrażenie, że czas przyspiesza im bliżej pierwszego staru Pucharu Świata. Można już zacząć odliczać godziny do Kuusamo - relacjonuje trener Wantulok. więcej <strong>»</strong>

M. Wantulok: „Kombinacja fajnie zaczyna funkcjonować”

13-10-2016
Mateusz Wantulok był zadowolony z wyników swoich podopiecznych w Mistrzostwach Polski w Szczyrku oraz w Wiśle. Jak podkreśla trener naszych kombinatorów norweskich, dyscyplina ta zaczyna w Polsce coraz fajniej funkcjonować, a młodzi zawodnicy starają się gonić tych starszych zawodników. więcej <strong>»</strong>

Paweł Słowiok najlepszy w drugim dniu Mistrzostw Polski

08-10-2016
Paweł Słowiok po skoku na odległość 125,5 metra oraz bardzo dobrym biegu wywalczył w Wiśle tytuł Letniego Mistrza Polski w kombinacji norweskiej. Tuż za nim znalazł się Adam Cieślar, który na metę biegu wpadł tylko 1,3 sekundy po swoim klubowym koledze. Brązowy medal po świetnym pościgu zdobył Wojciech Marusarz. więcej <strong>»</strong>

Adam Cieślar obronił tytuł Mistrza Polski w kombinacji

07-10-2016
Podobnie jak w ubiegłym roku, także w piątek, 7 października 2016 roku Adam Cieślar (AZS AWF Katowice) wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w kombinacji norweskiej. Drugie miejsce ze stratą 19,2 sekundy zajął jego klubowy kolega Paweł Słowiok, a jako trzeci linię mety przekroczył Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice), którego strata wyniosła minutę i 34 sekundy. Prowadzący po skokach Michał Gut-Chowaniec znalazł się tuż za podium. więcej <strong>»</strong>

Kombinatorzy wystartują w zawodach Alpen Cup

29-09-2016
W dniach 1-2 października w niemieckim Hinterzarten odbędą się zawody z cyklu Alpen Cup w kombinacji norweskiej. Do udziału w rywalizacji zostali zaproszeni nasi zawodnicy. Trenerzy Tomasz Pochwała oraz Tomisław Tajner zdecydowali, że w konkursach tych wystartuje trzech najlepszych juniorów, czyli Paweł Twardosz, Piotr Kudzia i Paweł Chyc. więcej <strong>»</strong>