XVII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

MŚ w Lahti: Cieślar i Słowiok na 10. miejscu w team sprincie

03-03-2017
Reprezentanci Niemiec zdominowali rywalizację kombinatorów norweskich na Mistrzostwach Świata w Lahti i pewnie zgarnęli wszystkie złote medale w tej konkurencji. W piątek Eric Frenzel i Johannes Rydzek zostali mistrzami świata w team sprincie, pokonując na finiszu norweskich dwuboistów. Tytuł wicemistrzów świata dla Norwegii wywalczyli Magnus Hovdal Moan w parze z Magnusem Krogiem. Brązowy medal w tej konkurencji zdobyli Japończycy - Yoshito Watabe i Akito Watabe. Polacy w składzie Adam Cieślar i Paweł Słowiok zakończyli rywalizację w Lahti na 10. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Cieślar i Słowiok z najlepszymi wynikami w karierze na mistrzostwach świata

01-03-2017
aW Lahti kombinatorzy norwescy rywalizowali dziś w konkursie indywidualnym w ramach Mistrzostw Świata Seniorów. Po dobrym biegu Adam Cieślar i Paweł Słowiok ukończyli zawody z najlepszymi wynikami w swojej karierze na mistrzostwach świata - Cieślar uplasował się na 26. miejscu, a Słowiok był 33. Złoty medal zdobył Niemiec Johannes Rydzek, który o 4,8 sekundy wyprzedził Japończyka Akito Watabe, a trzeci był Francuz Francois Braud (+ 13,0 sek). więcej <strong>»</strong>

Za nami skoki do kombinacji norweskiej w Lahti

01-03-2017
W Lahti trwa rywalizacja w konkursie indywidualnym kombinacji norweskiej w ramach Mistrzostw Świata Seniorów. Po skokach na dużym obiekcie Adam Cieślar (109,5 metra) plasuje się na 33. miejscu, a Paweł Słowiok (107 metrów) jest 42. Na prowadzeniu znajduje się Austriak Mario Seidl, który skoczył 132 metry i ma przewagę 46 sekund nad swoim rodakiem Wilhelmem Deniflem (125,5 metra). a trzecie miejsce zajmuje Japończyk Akito Watabe (125 metrów i strata 54 sekund). więcej <strong>»</strong>

OOM w kombinacji: Śląsk triumfuje w drużynowym sprincie

28-02-2017
Reprezentanci śląskich klubów wywalczyli we wtorek, 28 lutego złote medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kombinacji norweskiej, rozgrywanej na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i trasie biegowej COS. W drużynowym sprincie w kategorii Junior A triumfował duet Paweł Twardosz - Mateusz Dyrcz z PKS Olimpijczyk Gilowice, a wśród Juniorów B reprezentanci klubu LKS Klimczok Bystra: Piotr Kudzia i Kacper Konior. więcej <strong>»</strong>

OOM: Kudzia i Twardosz ze złotem w sprintach!

27-02-2017
Piotr Kudzia z klubu LKS Klimczok Bystra w Juniorze B oraz Paweł Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice w kategorii Junior A po raz kolejny sięgnęli po złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem, pewnie pokonując rywali, tym razem na dystansie sprinterskim. Wicemistrzem w kategorii Junior B został Jakub Chowaniec (KS Chochołów), który do Kudzi stracił nieco ponad 20 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął klubowy kolega Piotra Kudzi - Kacper Konior. więcej <strong>»</strong>