Konferencja dla UKS w Szczyrku 12-14.11.2010r.

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

OOM: Kudzia i Twardosz ze złotem w sprintach!

27-02-2017
Piotr Kudzia z klubu LKS Klimczok Bystra w Juniorze B oraz Paweł Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice w kategorii Junior A po raz kolejny sięgnęli po złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem, pewnie pokonując rywali, tym razem na dystansie sprinterskim. Wicemistrzem w kategorii Junior B został Jakub Chowaniec (KS Chochołów), który do Kudzi stracił nieco ponad 20 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął klubowy kolega Piotra Kudzi - Kacper Konior. więcej <strong>»</strong>

Kudzia i Twardosz ze złotymi medalami OOM

26-02-2017
W niedzielę, 26 lutego kombinatorzy norwescy rozpoczęli rywalizację w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Małopolskie 2017. Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i trasie COS po złoty medal w kategorii Junior A sięgnął Paweł Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice, a wśród Juniorów B wygrał Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra. więcej <strong>»</strong>

MŚ w Lahti: Adam Cieślar w czołowej "30"

24-02-2017
Reprezentanci Niemiec zdominowali rywalizację w pierwszych na Mistrzostwach Świata w Lahti zawodach kombinatorów norweskich, zajmując pierwsze cztery miejsca. Tytuł mistrzowski z Falun obronił Johannes Rydzek, który o prawie 15 sekund pokonał Erica Frenzela. Brązowym medalistą w Lahti został Bjoern Kircheisen, który po skokach zajmował ósmą pozycję. Lokatę w czołowej "30" zdołał wywalczyć Adam Cieślar, który zawody ukończył na 29. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Klapfer wygrywa także niedzielne zawody PK w Planicy

19-02-2017
W drugim dniu Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej w Planicy jako pierwszy linię mety przekroczył Austriak Lukas Klapfer, wyprzedzając Niemca Terence Webera o 8,1 sekundy, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Norweg Harald Johnas Riiber (+ 14,7 sekundy). W zawodach udział wzięło trzech Polaków: Paweł Twardosz znalazł się na 44. miejscu, Wojciech Marusarz był 48., a Michał Gut-Chowaniec uplasował się na 51. pozycji. więcej <strong>»</strong>

Puchar Kontynentalny w Planicy wygrywa Lukas Klapfer

18-02-2017
Sobotnie zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej w Planicy wygrał Austriak Lukas Klapfer, który o 18,7 sekundy wyprzedził Niemca Terence Webera. Skład podium uzupełnił kolejny Niemiec - David Welde (+ 28,6 sekundy). Wojciech Marusarz uplasował się na 44. miejscu (+ 4 min 51,5 sek), Paweł Twardosz był 46. (+ 5 min 17,6 sek), a Michał Gut-Chowaniec zajął 49. pozycję (+ 5 min 42,1 sek). więcej <strong>»</strong>