Konferencja dla UKS w Szczyrku 12-14.11.2010r.

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Kupczak i Słowiok z awansem do sobotniego konkursu

16-12-2016
Kombinatorzy norwescy przebrnęli dzisiejsze kwalifikacje i w komplecie awansowali do sobotnich zawodów Pucharu Świata w Ramsau. W rundzie prowizorycznej Szczepan Kupczak zajął 30. miejsce, uzyskując 90,5 metra. Natomiast Paweł Słowiok po skoku na odległość 86,5 metra uplasował się na 46. pozycji. Zwyciężył reprezentant Norwegii Espen Andersen, który wylądował na 95 metrze. więcej <strong>»</strong>

Puchar Świata w Ramsau bez Adama Cieślara

14-12-2016
Po krótkiej przerwie kombinatorzy norwescy wracają do rywalizacji w zawodach Pucharu Świata. Już w najbliższy weekend zawody najwyższej rangi zawitają do austriackiego Ramsau, gdzie rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne. W Ramsau wystartuje dwóch podopiecznych Mateusza Wantuloka - Paweł Słowiok oraz Szczepan Kupczak. więcej <strong>»</strong>

Polacy wystartują w COC w Klingenthal

14-12-2016
Już w najbliższy weekend w niemieckim Klingenthal odbędą się pierwsze tej zimy zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. Na te zawody trener Tomisław Tajner powołał czterech reprezentantów Polski, w tym jednego zawodnika spoza kadry. W składzie znaleźli się: Michał Gut-Chowanie, Paweł Chyc, Paweł Twardosz i Wojciech Marusarz. więcej <strong>»</strong>

Mateusz Wantulok podsumowuje starty w Skandynawii

13-12-2016
Wszystko zaczęło się w Rovaniemi. Treningi rozpoczęliśmy 16 listopada na skoczni, gdzie oddaliśmy około 25-30 skoków w bardzo dobry warunkach, choć wiadomo jaki jest ten obiekt - troszkę przestarzały. Niestety, wcześniejsza rezerwacja miejsc nie pozwoliła nam zostać i potrenować w Ramsau, gdzie na pewno obiekt jest dużo lepszy do wejścia w sezon z pierwszymi skokami na śniegu. Natomiast było tam około 7 kilometrów zaśnieżonej trasy, która bez najmniejszych problemów umożliwiała realizację treningu biegowego. Zgrupowanie w Rovaniemi zakończyliśmy startem w Suomi Cup, gdzie chłopcy mieli możliwość sprawdzenia się z zawodnikami z Finlandii, Czech, Estonii, Japonii i Korei. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Lillehammer: Szczepan Kupczak na 40. miejscu

04-12-2016
Niemiec Eric Frenzel zwyciężył w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które rozgrywane były w norweskim Lillehammer. Drugie miejsce wywalczył jego rodak Bjoern Kircheisen. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy Joergen Graabak. Najlepiej z polskich zawodników spisał sie Szczepan Kupczak, który ukończył rywalizację na 40. miejscu. więcej <strong>»</strong>