Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS w Szczyrku 12-14.11.2010r.

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Gąsienica Kotelnicki rusza na trasę jako pierwszy Gąsienica Kotelnicki rusza na...
Wantulok dogania Kotelnickiego i razem kończą 1. okrążenie Wantulok dogania Kotelnickiego i...

Wantulok samotnie podąża do mety przez kolejne 3 okrążenia Wantulok samotnie podąża do mety...
Marusarz i Turczak gonią Kotelnickiego Marusarz i Turczak gonią...

Wantulok już przed metą odbiera gratulacje Wantulok już przed metą odbiera...
Marusarz wpada na metę jako 2. i zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji całego cyklu Marusarz wpada na metę jako 2. i...

Puchar Jesieni w kombinacji norweskiej zakończony

15-10-2010
Ostatni konkurs kombinacji norweskiej i cały cykl Pucharu Jesieni wygrał Mateusz Wantulok. Zwycięstwo zapewnił sobie tydzień temu, a dziś tylko potwierdził wysoką formę. Zacięta walka rozegrała się o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej,  pomiędzy Wojciechem Gąsienicą Kotelnickim i Wojciechem Marusarzem.

To był ostatni konkurs kombinacji w Pucharze Jesieni, pora więc na ostateczne rozstrzygnięcia. Pierwsze miejsce już dawno wywalczył Mateusz Wantulok. O drugie walczyło dwóch Wojtków: Gąsienica Kotelnicki i Marusarz. Dzieliły ich tylko dwa punkty.

Podobnie jak tydzień temu najlepszy wynik na skoczni uzyskał Wojciech Gąsienica Kotelnicki - 88 metrów. Drugą odległością było 85 metrów osiągnięte przez Mateusza Wantuloka. Na trasę biegu miał wyruszyć 28 sekund po reprezentancie Wisły Zakopane. Po nim startował Kamil Skrobot (83,5m). Wojciech Marusarz wypadł na skoczni nieco gorzej - skoczył 77,5 metra i był dziewiąty. Do Kotelnickiego tracił na starcie 1 min 40 sek.

Mateusz Wantulok dogonił Kotelnickiego już przed końcem pierwszego okrążenia. Razem ukończyli to okrążenie, ale chwilę potem Mateusz przyspieszył i od tej pory przemierzał trasę samotnie aż do mety, systematycznie powiększając przewagę nad rywalami.

Za jego plecami toczyła się zacięta walka o drugie miejsce. Wojciech Gąsienica Kotelnicki wciąż był drugi, ale zbliżał się do niego Wojciech Marusarz, biegnący razem z Konradem Turczakiem.

Na okrążenie przed końcem Marusarz miał około 14 sekund straty do Kotelnickiego. Przyspieszył jeszcze bardziej i w końcu go dopadł na kilkaset metrów przed metą. Za nim jak cien podążał Konrad Turczak. Kotelnicki słabł coraz bardziej i ostatecznie to Marusarz mógł się cieszyć z drugiego miejsca w zawodach i całym cyklu. Na metę wpadł wyczerpany, ale bardzo zadowolony. Trzecią lokatę w konkursie zajął reprezentant Sokoła Szczyrk Konrad Turczak. Gąsienica Kotelnicki był czwarty.

Piąte miejsce zajął Robert Dziurkiewicz, a szósty był Michał Podżorski. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Karol Adamus, Krystian Gryczuk, Jan Zięba i Marcin Budz. Wysokie 14. miejsce zajął 11-latek z Wisły Zakopane, Dawid Jarząbek. Konkurs kombinacji ukończyło 31 zawodników.

Mateusz Wantulok z 380 punktami zgromadzonymi w czterech konkursach zwyciężył w klasyfikacji generalnej. 23-latek wygrał trzy konkursy, a w czwartym był drugi (za Tomaszem Pochwałą). Drugie miejsce zajął Wojciech Marusarz (230 pkt.), a trzeci był Wojciech Gąsienica Kotelnicki (202 pkt.)

Pełne wyniki:

Wyniki serii skoków
Wyniki biegu
Klasyfikacja końcowa Pucharu Jesieni
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.