Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Pogrzeb Honorowego Członka PZN - Władysława Jagiełły

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Mateusz Wantulok (fot. A.Kosman) Mateusz Wantulok (fot. A.Kosman)
Wantulok dogania Gąsienicę-Kotelnickiego (fot. A.Kosman) Wantulok dogania...

Andrzej Gąsienica (fot. A.Kosman) Andrzej Gąsienica (fot. A.Kosman)
Michał Pyclik (fot. A.Kosman) Michał Pyclik (fot. A.Kosman)

Wantulok zwycięzcą trzeciego konkursu Pucharu Jesieni

09-10-2010
Trzeci konkurs Pucharu Jesieni w kombinacji norweskiej padł łupem Mateusza Wantuloka, który dzięki temu zapewnił już sobie zwycięstwo w całym cyklu. Drugie miejsce zajął Andrzej Gąsienica, a trzecie – Michał Pyclik.

Serię skoków na Średniej Krokwi wygrał Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, który uzyskał 85 metrów. 10 sekund po nim na trasę biegu wyruszył Kamil Skorobot, który na skoczni lądował na 82,5 metrze. Kamil w drugiej serii konkursu skoków zaliczył upadek, jednak był w stanie wystąpić w biegu, który odbywał się zaledwie pół godziny później. Kolejne dziesięć sekund później bieg rozpoczął Mateusz Wantulok. Reprezentant AZS AWF Katowice skoczył 81, metra.

Bieg odbywał się jak zwykle na trasie nartorolkowej o długości 4x1,4km w pobliżu COS-u. Także tym razem zawody rozgrywano w formie crossu. Trasa biegowa jest obecnie w remoncie, w przyszłym roku będzie już dostosowana do przeprowadzania na niej zawodów na nartorolkach – asfaltowa i odpowiednio szeroka.

Już po pierwszym okrążeniu Mateusz Wantulok dogonił Wojciecha Gąsienicę-Kotelnickiego, a po chwili przegonił. Kamil Skrobot miał już wtedy dużą stratę do prowadzącej dwójki. Wantulok cały czas powiększał przewagę nad rywalami i biegł niezagrożony aż do mety na 5,4 kilometrze. Uzyskał najlepszy wynik biegu – 20 min 49,2 sek.

 Członkowie kadry młodzieżowej Andrzej Gąsienica i Michał Pyclik powoli przesuwali się do przodu i ostatecznie to oni uzupełnili skład podium. Gąsienica (77,5 metra na skoczni) wbiegł na metę ze stratą 1min 35,6sek do Wantuloka. Pyclik miał trzeci czas biegu (biegł niecałe 2 sekundy wolniej od Mateusza Wantuloka), jednak strata po skokach (był 14. – 70,5m) nie pozwoliła mu na zajęcie wyższego miejsca.

Czwarty był 17-letni Wojciech Marusarz (76,5m na skoczni i 6. czas biegu). Tuż po nim na metę wpadł Marcin Budz, który po skoku (66,5m) miał aż 2min44sek straty do lidera. Jednak dzięki fantastycznemu biegowi 16-letni reprezentant WKS-UKS Regle Kościelisko wyprzedził aż 15 rywali. Szóste miejsce zajął Michał Podżorski (74,5m i piąty czas biegu).

W biegu nie wystartowali Stanisław Biela i Mateusz Kojzar. Na starcie zawodów zabrakło Tomasza Pochwały, który wyjechał wcześniej na lodowiec (kadra wybiera się do Ramsau na początku przyszłego tygodnia).

Cykl zawodów o Puchar Jesieni wygrał Mateusz Wantulok, który ma128 punktów przewagi nad Gąsienicą-Kotelnickim, a do końca pozostał już tylko jeden konkurs. Trzecie miejsce zajmuje aktualnie Wojciech Marusarz. Finał zmagań już w najbliższy piątek.

Pełne wyniki:

Wyniki serii skoków
Wyniki biegu
Klasyfikacja po trzech konkursach
Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.