PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Mateusz Wantulok Mateusz Wantulok

Mateusz Wantulok najlepszym kombinatorem w Pucharze Jesieni

10-09-2010
Najlepszym kombinatorem norweskim w zawodach "Pucharu Jesieni" został Mateusz Wantulok. Najwszechstronniejszym zawodnikiem dnia - Wojciech Gąsienica-Kotelnicki - drugi zarówno w konkursie skoków, jak i w kombinacji. Pierwszy konkurs cyklu rozgrywano w Zakopanem na skoczni HS-94.

Kombinatorzy norwescy rywalizowali na skoczni HS-94 i na trasie biegu o długości 5 kilometrów (4x1400m). Do zawodów w kombinacji liczyła się pierwsza seria konkursu skoków. Ostatecznie sklasyfikowano 21 zawodników.

Po skokach prowadził Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (drugi w konkursie skoków) - uzyskał 86 metrów i na starcie biegu miał 48 sekund przewagi nad Mateuszem Wantulokiem. Reprezentant AZS AWF Katowice skoczył 80,5 metra i zajmował trzecie miejsce, ale drugi Dawid Kowal nie przystąpił do biegu. Po Wantuloku na trasę wyruszył Wojciech Marusarz, który na skoczni lądował na 78,5 metrze.

Najszybciej 5 kilometrów przebiegł Mateusz Wantulok i to on ostatecznie zwyciężył w zawodach. Minutę i 18,7 sekund za nim na mecie zameldował się Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (8. czas biegu). Jako trzeci zawody ukończył Wojciech Marusarz. Do Wantuloka stracił minutę i 37,5 sekund (4. czas biegu).

Na dalszych miejscach uplasowali się 4. Konrad Turczak, 5. Michał Podżorski i 6. Marcin Dziadoń.

Podobnie jak w konkursie skoków, także i tutaj najmłodszym zawodnikiem był 11-letni Dawid Jarząbek. I ponownie udało mu się naprawdę nieźle zaprezentować - zajął 15. miejsce, wyprzedzając sześciu znacznie starszych od niego kombinatorów. Miał 17. wynik skoków (66m) i 15. czas biegu.

Kolejne zawody w kombinacji już za tydzień, także w piątek, na tej samej skoczni.