Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XIX Konferencja PZN w Szczyrku

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

MŚ w Seefeld: mały sukces kombinatorów

02-03-2019
Szczepan Kupczak, Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Paweł Twardosz w końcu znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych ekip świata. Polacy zajmowali szóste miejsce po konkursie skoków w MŚ w Seefeld, a po biegu spadli jeszcze o dwie lokaty.

W pewnym momencie biegli nawet na piątej pozycji, ale potem było gorzej. - Paweł Twardosz przejechał się trochę z taktyką, bo chciał doskoczyć do Francuza. Zapłacił za to bardzo na drugim okrążeniu. Miał dowieźć grupę z Czechami i Finem, ale nie udało się mu to. Potem trochę odrobiłem, a dzieła dokończył Paweł Słowiok. Mamy ósme miejsce - mówił Kupczak.

Nasza drużyna dobrze spisała się na skoczni. - Chłopaki się spięli. Oddali chyba najlepsze skoki na tych mistrzostwach świata. Moja próba też była bardzo dobra, ale zanim usiadłem na belce, to strasznie się trząsłem. Nie chciałem zepsuć tego, co udało nam się ugrać - przyznał nasz najlepszy obecnie dwuboista.

W naszej ekipie rywalizację kończył Słowiok. To on przyprowadził biało-czerwonych na ósmej pozycji. - Może rzeczywiście teraz pojawią się pieniądze, ale mnie kompletnie nie cieszą wyniki w okolicach 30. miejsca. Te wyniki nie są motywujące. Fajnie, że w końcu wywalczyliśmy upragnioną ósemkę. To efekt bardzo ciężkiej pracy - mówił.

Polskich dwuboistów chwalił Adam Małysz: - Chłopaki wywalczyli stypendium. To było dla nich cholernie ważne. Ciężko ich było zmotywować. Teraz - mam przynajmniej taką nadzieję - będę jeszcze ciężej pracować, bo zobaczyli, że się da.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.