Gala Olimpijska w PKOl-u - sobota, 14.04.2018

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

MSJ w kombinacji dla Alessandro Pittin, Broda 26.

27-02-2008
Włoch Alessandro Pittin triumfował w kombinacji norweskiej w rozgrywanych w Zakopanem mistrzostwach świata juniorów. Najlepszy wśród reprezentantów Polski Artur Broda został sklasyfikowany na 26. pozycji. Alessandro Pittin za skoki na odległość 84,5 i 86,5 m otrzymał notę 229,0 pkt. W biegu na 10 km miał czas 31.37,9 i zajął w zawodach pierwsze miejsce.

Drugi na mecie biegu zameldował się Austriak Tomaz Druml ze stratą 1.03,6 do zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął Fin Janne Ryynaenen - strata 1.29,0. Najlepszy z Polaków Artur Broda ukończył bieg ze stratą 5.52,1 do zwycięzcy.

W środę po południu w Zakopanem było niewielkie zachmurzenie. Ustały opady deszczu, temperatura spadła do około 2 stopni powyżej zera. Zawodnicy mieli do pokonania 8 okrążeń na alternatywnej trasie przygotowanej przez organizatorów na Zokówce w rejonie Butorowego Wierchu. Zdaniem zawodników warunki były dość trudne, śnieg był mokry i bieganie wymagało sporego wysiłku.

– Warunki były niezłe, jak na taką pogodę. Trasa położona była znacznie wyżej niż ta pod skocznią, leżało na niej sporo śniegu
powiedział rzecznik prasowy mistrzostw Czesław Fluder.