Spotkanie przedstawicieli PM-International ze skoczkami narciarskimi

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Historyczny triumf Szczepana Kupczaka w Zakopanem!

20-10-2018
W sobotę, 20 października 2018 roku w Zakopanem dwuboiści rywalizowali w Mistrzostwach Polski Seniorów w kombinacji norweskiej. Tego dnia bezkonkurencyjny okazał się Szczepan Kupczak z klubu AZS AWF Katowice, który w pięknym stylu po raz pierwszy w karierze wywalczył złoty medal krajowego czempionatu. Wicemistrzem Polski został jego klubowy kolega - Adam Cieślar. Natomiast brązowy medal zdobył Wojciech Marusarz, który reprezentuje barwy klubu AZS Zakopane.

W sobotę w Zakopanem rozdano komplet medali Mistrzostw Polski Seniorów w kombinacji norweskiej. Po pierwszy w karierze tytuł mistrzowski sięgnął Szczepan Kupczak, który najpierw zdecydowanie wygrał zmagania na Wielkiej Krokwi, uzyskując 139 metrów. A następnie 26-latek osiągnął drugi czas biegu i jako pierwszy przekroczył linię mety. - To były fajne zawody i przede wszystkim udane dla mnie. Pod względem wyniku trudno pisać cokolwiek innego, bo bardzo się cieszę z pierwszego w karierze mistrzostwa - mówi z uśmiechem na twarzy Szczepan Kupczak. - Jeśli chodzi o mój poziom sportowy, to na skoczni generalnie zawsze szło mi lepiej. Mimo wszystko zrobiłem kilka błędów w konkursie, które starałem się eliminować na ostatnim zgrupowaniu - dodaje świeżo upieczony mistrz Polski. - Widać, że podczas rywalizacji brakuje automatyzmu, jednak mam jeszcze trochę czasu i wszystko jest pod kontrolą, więc na pewno nie jest to powód do niepokoju - przyznaje złoty medalista. - Natomiast biegiem na Mistrzostwach Polski jestem trochę zaskoczony, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ostatnie zgrupowanie dało mi trochę w kość i sądziłem, że zmęczenie przełoży się na jakość biegu, ale muszę przyznać, że poszło mi całkiem nieźle. Adam na początku atakował i odrabiał straty, jednak starałem się utrzymać bezpieczną odległość i ten plan wyszedł mi całkiem nieźle - podsumowuje podopieczny Danny-ego Winkelmanna.

Srebrny medal wywalczył Adam Cieślar, który w rywalizacji na skoczni osiągnął 130,5 metra, natomiast w biegu zanotował trzeci czas. Podium uzupełnił Wojciech Marusarz, który na Wielkiej Krokwi w Zakopanem oddał skok na odległość 129,5 metra.

Na starcie sobotnich mistrzostw, które rozegrane zostały w prawdziwie jesiennych warunkach, stanęło 18 kombinatorów norweskich. Największy awans w zawodach zanotował Paweł Twardosz, który po skokach zajmował dopiero 13. miejsce, jednak podczas biegu uzyskał najlepszy rezultat i tym samym zmagania ukończył tuż za podium, na czwartej pozycji.

Źródło: Anna Karczewska / PZN