Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w siedzibie PZN

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Dwuboiści rozpoczęli przygotowania do sezonu!

27-04-2018
W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 kombinatorzy norwescy z Kadry Narodowej A rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu. Pierwszy obóz pod okiem trenera Danny-ego Winkelmanna oraz nowego asystenta, którym został Robert Mateja, odbył się w Beskidach.

Pierwsze zgrupowanie naszych dwuboistów minęło pod znakiem testów, które miały wykazać na jakim poziomie po sezonie oraz po okresie regeneracji są nasi kombinatorzy norwescy. Na początku podopieczni trenera Winkelmanna przeszli testy na bieżni. Następnie przeprowadzone zostały badania wydolnościowe na nartorolkach, które odbywały się na drodze na Salmopol. A na zakończenie do analizy poddana została forma skokowa zawodników i tym samym zrealizowane zostały testy na platformie tensometrycznej.

Pierwszy obóz był także zgrupowaniem organizacyjnym i zapoznawczym z nowymi członkami grupy. Trenerem głównym na kolejny sezon pozostał Danny Winkelmann, niezmiennie funkcję jego asystenta pełnić będzie Piotr Śliwka, natomiast fizjoterapeutą zostanie Daniel Hankus. Szeregi sztabu szkoleniowego zasilił Robert Mateja, który również będzie asystentem Winkelmanna. Głównym zadaniem Matei będzie podniesienie poziomu sportowego naszych dwuboistów w części skokowej kombinacji norweskiej.

Do Kadry Narodowej A powołanych zostało pięciu zawodników. Do Adama Cieślara, Pawła Słowioka, Szczepana Kupczaka oraz Pawła Twardosza dołączył Wojciech Marusarz, dla którego miniony sezon był najlepszym w karierze.

Nasi kombinatorzy norwescy w czwartek zakończyli zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku.
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.