Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Apoloniusz Tajner w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Wojciech Marusarz o debiucie w Pucharze Świata

11-01-2018
Wojciech Marusarz już za tydzień zadebiutuje w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Trener Danny Winkelmann powołał reprezentanta zakopiańskiego AZS-u do składu na pucharowe zawody w Chaux-Neuve, które w dniach 19-21 stycznia 2018 roku rozegrane zostaną we Francji.

W ostatnich tygodniach 24-letni Wojciech Marusarz pokazał się z bardzo dobrej strony, najpierw w zawodach Pucharu Kontynentalnego, gdzie zajął dobre miejsce w amerykańskim Steamboat Springs. W pierwszym starcie dwuboista z klubu AZS Zakopane wywalczył 11. pozycję, a w kolejnych dniach zajmował odpowiednio 12. i 14. miejsce. A w miniony weekend Marusarz pewnie zwyciężył w Mistrzostwach TZN w kombinacji norweskiej. - Moje starty w tym sezonie oceniam super. Liczyłem na małe punkty w USA, a tam udało się zrobić super wyniki i z tego bardzo się cieszę. Walczyłem o wyjazd na te zawody, bo liczyłem, że da mi to realną przepustkę do walki o igrzyska olimpijskie i narazie idzie to w dobrym kierunku - mówi o swoich marzeniach olimpijskich Marusarz.

Wojciech Marusarz jest zadowolony ze swojej dyspozycji i cieszy się, że praca wykonana latem teraz procentuje. - Moja ogólna dyspozycja jest bardzo dobra. Na pewno bardzo cieszy mnie postawa na skoczni, gdyż nad tym elementem skupiałem się większość sezonu letniego. Chciałem poprawić moje skoki od strony technicznej. Pracowałem również nad stroną fizyczną, a dokładniej chodzi o wagę, którą zbiłem i nadal po trochu ją koryguję - wyjaśnia 24-latek. - Biegowo czuję się dobrze. W tym elemencie u mnie ze startu na start jest coraz lepiej. Zacząłem od wysokiego poziomu i teraz coraz bardziej się rozkręcam - dodaje. - Ciężko przepracowaliśmy lato z trenerem Władysławem Wawrytką, za co mu dziękuję. Pierwsze starty pokazują, że nasza praca procentuje - podkreśla Wojciech Marusarz.

Reprezentant klubu AZS Zakopane bardzo cieszy się z powołania do kadry na Puchar Świata w Chaux-Neuve. - Po cichu liczyłem, że trener Winkelmann powoła mnie na zawody. W porozumieniu z trenerami ustaliliśmy, że będą to starty w Pucharze Świata we Francji. Chcę wykorzystać tę szansę jak najlepiej i mam nadzieję na udany debiut. Też moim głównym zadaniem na te zawody będzie dobry występ w drużynie, aby wywalczyć kwalifikację olimpijską dla polskiej reprezentacji. Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony, by pomoc drużynie - podsumowuje Wojciech Marusarz.

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.