Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Otwarcie sezonu 2010/11 PZN w krakowskich podziemiach

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

(fot. Szczepan Kupczak / PZN) (fot. Szczepan Kupczak / PZN)

Kombinatorzy skakali na torach lodowych

26-10-2017
Początkiem tygodnia kombinatorzy norwescy z Kadry Narodowej rozpoczęli kolejne zagraniczne zgrupowanie. Tym razem podopieczni Danny-ego Winkelmanna udali się do niemieckiego Garmisch-Partenkirchen, gdzie oddali pierwsze w tym sezonie skoki na torach lodowych. Po kilku dniach treningu w Ga-Pa nasi dwuboiści pojechali do Ramsau, gdzie będą szlifowali swoją formę biegową na lodowcu Dachstein.

W poniedziałek, 23 października kombinatorzy norwescy wyruszyli na zgrupowanie do niemieckiego Garmisch-Partenkirchen. Wspólnie z trenerem Tomisławem Tajnerem do Niemiec udali się: Adam Cieślar, Paweł Słowiok oraz Piotr Kudzia, który jako najlepszy junior ma możliwość trenowania ze starszymi kolegami. Nieco później obóz w Ga-Pa rozpoczął Szczepan Kupczak, który ze względu na badania, na katowickim AWF-ie, dojechał do grupy dzień później wspólnie z fizjoterapeutą Danielem Hankusem oraz asystentem trenera - Piotrem Śliwką.
 
W Ga-Pa kombinatorzy norwescy odbyli pierwsze w tym sezonie zgrupowanie na torach lodowych. Po środowym treningu polska kadra udała się do austriackiego Ramsau, gdzie na lodowcu Dachstein będzie trenowała do 31 października. Razem z kolegami na obóz do Niemiec i Austrii nie pojechał Paweł Twardosz, który ze względu na przeziębienie pozostał w kraju.
 
Po powrocie do kraju podopieczni Danny-ego Winkelmanna będą mieli okazję przetestować tory lodowe na skoczni im. Adama Małysza, bowiem czeka ich tam kilkudniowe zgrupowanie w Wiśle.
 
Do Skandynawii Polacy udadzą się w tygodniu zawodów. Zawodnicy razem z trenerem do Kuusamo polecą samolotem, natomiast pozostali członkowie sztabu szkoleniowego wyruszą do Finlandii kilka dni wcześniej samochodami.
 
Tradycyjnie w Kuusamo kombinatorzy norwescy zainaugurują sezon startów w Pucharze Świata. W pierwszych zawodach wystartuje trzech reprezentantów Polski, których nazwiska poznamy w najbliższym czasie. Natomiast do Lillehammer na zawody drużynowe doleci czwarty dwuboista.
 
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.