PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Szczepan Kupczak Szczepan Kupczak

Szczepan Kupczak z punktami w Planicy!

30-09-2017
Szczepan Kupczak wywalczył punkty w sobotnich zawodach FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej, które rozgrywane były w słoweńskiej Planicy. Podopieczny trenera Winkelmanna ukończył rywalizację na 28. miejscu. Zawody zdominowali Norwegowie, którzy wywalczyli wszystkie miejsce na podium. Zwyciężył Magnus Hovdal Moan, drugi był Espen Andersen, a trzecią pozycję zajął Jan Schmid.

Poza czołową "30" zawody ukończyli. 49. Paweł Twardosz oraz 53. Wojciech Marusarz.

Na półmetku rywalizacji w zawodach FIS Grand Prix w słoweńskiej Planicy prowadził Francuz Maxime Laheurte, który oddał skok na odległość 137 metrów. Jako drugi na trasę biegu wyruszył Estończyk Kristjan Ilves, który wylądował na 133 metrze. Natomiast trzecią pozycje po skokach zajmował Norweg Jan Schmid, który uzyskał 134,5 metra.

Trzech reprezentantów Polski wystartowało w sobotnich zawodach FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej. Najlepiej na skoczni z trójki Biało-Czerwonych zaprezentował się Szczepan Kupczak, który po skoku na odległość 128 metrów zajmował 19. miejsce. Na 48. pozycji pierwszą część rywalizacji zakończył Paweł Twardosz, który uzyskał 112 metrów. Natomiast Wojciech Marusarz wylądował dwa metry bliżej od Twardosza i tym samym uplasował się na 53. miejscu.