Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

100 dni do Soczi - konferencja TVP

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

(fot. Piotr Śliwka / PZN) (fot. Piotr Śliwka / PZN)

Twardosz i Kupczak o współpracy z nowym trenerem

31-05-2017
Danny Winkelmann od tego sezonu został nowym trenerem naszych kombinatorów norweskich. Bardzo pozytywnie o pierwszych tygodniach współpracy z niemieckim szkoleniowcem wypowiadają się polscy dwuboiści, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite oddali pierwsze skoki pod okiem nowego trenera.

W połowie maja Danny Winkelmann rozpoczął pracę w Polsce jako trener główny Kadry Narodowej w kombinacji norweskiej. Pierwsze spotkanie szkoleniowca z zawodnikami oraz osobami współpracującymi obyło się w Szczyrku. Podczas kilkudniowej konsultacji w Beskidach, reprezentanci Polski rozpoczęli przygotowania do sezonu olimpijskiego pod okiem trenera Winkelmanna. - Pierwsze zgrupowanie z nowym trenerem odbyliśmy w Szczyrku. Polegało ono bardziej na skupieniu się na kwestiach organizacyjnych oraz na poznaniu się. Jednak nie obyło się bez intensywnych treningów zarówno na siłowni, jak i w terenie. Ogólnie pierwszy obóz oceniam nam plus - opowiada Paweł Twardosz. - Wydaje mi się, że ogólnie trener na każdym z nas zrobił pozytywne wrażenie. Fajne jest to, że traktuje nas jak zespół, ale ma też dobre, indywidualne podejście do zawodnika. Poza tym potrafi w ciekawy sposób zmotywować do działania. Jest to takie moje pierwsze wrażenie. A jak będzie dalej, to będziemy widzieć w trakcie przygotowań - dodaje Szczepan Kupczak.

Danny Winkelmann na stanowisku trenera głównego zastąpił Mateusza Wantuloka, który trenował dwuboistów przez ostatnie dwa sezony. - Z mojego punktu widzenia myślę, że zmiany w sztabie dobrze nam zrobią, mimo że jest to sezon olimpijski. Potrzeba było „świeżej krwi w naszym małym światku”. Danny w zasadzie nie wprowadził wielu nowych rzeczy.... Inaczej, odkopał zapomniane, a potrzebne sposoby treningowe, które z jakiś powodów pogubiły się w poprzednich latach. Na razie więc przyzwyczajamy się do nowej sytuacji - wyjaśnia powracający po kontuzji Kupczak. - Myślę że zmiana trenera dobrze na nas wpłynęła, bo w każdym z nas obudziła się jeszcze większa motywacja do pracy. Moje pierwsze wrażenie jest takie, że trener naprawdę wie czego chce i wie jak to z nas wyciągnąć, ale do tego będzie mu potrzeba trochę czasu - dodaje Twardosz. - Trener jest naprawdę sympatycznym człowiekiem i traktuje każdego z nas równo. Sam ma też motywację do nauki, powoli uczy się naszego języka i myślę że niedługo będzie śmiało mówił po polsku - mówi z uśmiechem na twarzy Paweł Twardosz.

Obecnie kombinatorzy norwescy przebywają na kolejnym zgrupowaniu w Szczyrku. - Trener wdraża powoli w nasz plan treningowy pewne nowiki, ale oczywiście na razie pozostaje to naszą tajemnicą. Obecnie mamy obóz w Szczyrku, który potrwa do piątku - informuje 19-latek. - Jeśli chodzi o nasze zgrupowania w trakcie sezonu, to prawdopodobnie większość obozów będziemy mieli w kraju, co też bardzo nas cieszy, bo nie będziemy musieli odbywać wiele męczących podróży - dodaje Twardosz.

Paweł Twardosz podkreśla, że obecnie skupiają się na poprawieniu błędów na skoczni. - Na skoczni każdy trening jest podzielony na etapy. Nie poprawiamy wszystkiego od razu, tylko właśnie każdy błąd eliminujemy stopniowo. Na początku robimy najazd, a dopiero później inne rzeczy. Na pewno zmienił się również nasz trening siłowy. W porównaniu do tego z poprzednich lat jest on teraz bardziej ukierunkowany pod skoki - wyjaśnia Paweł Twardosz. - Trener wprowadził jeszcze kilka zmian w nasz plan treningowy. Jednak więcej informacji na ten temat udzielić nie mogę, bo przed nami bardzo ważny sezon i wszystko jak na ten moment pozostaje w drużynie - podsumowuje 19-latek.
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.