Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2013

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

(fot. Alicja Kosman / PZN) (fot. Alicja Kosman / PZN)

Polacy drużynowymi Mistrzami Zimowej Uniwersady!

05-02-2017
Polacy w składzie Wojciech Marusarz, Paweł Słowiok i Adam Cieślar zdobyli tytuł drużynowych mistrzów Zimowej Uniwersjady w kombinacji norweskiej, która rozgrywana była w Ałmatach. Reprezentanci Polski na półmetku rywalizacji zajmowali czwarte miejsce, jednak dzięki znakomitej postawie na trasie biegowej, pewnie wygrali sobotnie zawody. Srebrne medale wywalczyli Rosjanie, którzy do Polaków stracili prawie 30 sekund. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Japonii, którzy linię mety przekroczyli ponad minutę za polską ekipą.

Na półmetku rywalizacji w zawodach drużynowych kombinatorów norweskich podczas Zimowej Uniwersjady w Ałmatach polska ekipa w składzie: Wojciech Marusarz, Paweł Słowiok i Adam Cieślar zajmowała czwarte miejsce. Liderami po serii skoków byli Japończycy, którzy o pięć sekund wyprzedzali Rosjan i o 11 reprezentację Niemiec.

Bardzo dobrze w polskiej drużynie rywalizację rozpoczął Wojciech Marusarz, który po skoku na odległość 91 metrów dał Polsce drugie miejsce po pierwszej grupie zawodników. Jako drugi na belce usiadł Paweł Słowiok, który uzyskał 93,5 metra i tym samym Biało-Czerwoni zajmowali czwarte miejsce. Lokatę tuż za najlepszą trójką po swoim skoku utrzymał Adam Cieślar. Podopieczny Mateusza Wantuloka wylądował na 95 metrze i przed rywalizacją na trasie biegu Polacy tracą do liderów 20 sekund.

Polacy zdominowali rywalizację na trasie biegowej i pewnie wygrali zawody drużynowe kombinatorów norweskich na Zimowej Uniwersjadzie. Stratę po skokach odrobił już Wojciech Marusarz, którzy osiągnął najlepszy czas w pierwszej grupie zawodników. Od początku swojego biegu przewagę polskiej ekipy zaczął powiększać Adam Cieślar, który uzyskał najlepszy wyniki niedzielnej rywalizacji. Zmagania zakończył Paweł Słowiok, który przyprowadził reprezentację polski na pierwszym miejscu. 

Wyniki po serii skoków

Oficjalne wyniki
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.