Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Dla Cieślara brawa za skoki

14-12-2007

Nasi zawodnicy zainaugurowali w czwartek w Hoeydalmo sezon startów w Pucharze Świata B w kombinacji norweskiej. W pierwszym występie, biegu masowym (10 km i 2 skoki) najlepiej z podopiecznych Jakuba Michalczuka spisał się Wojciech Cieślar.

Polak zaimponował szczególnie na skoczni, gdyż po biegu zajmował odległe 54 miejsce. Dzięki dalekim lotom zdołał przesunąć się aż o 22 miejsca i ostatecznie został sklasyfikowany na 32 pozycji. Cieślar doskonale skoczył szczególnie w drugiej serii, kiedy to osiągnął siódmy wynik spośród wszystkich startujących. Pozostała dwójka naszych „kombinatorów” nie zdołała skopiować wyczynu kolegi z kadry. Andrzej Zarycki (55 miejsce po biegu) zajął po skokach 65 miejsce, a Marcin Mąka (69 lokata w biegu) zakończył zawody na 57 pozycji.
W piątek i sobotę kolejce zawody w Hoeydalmo – „Gundersen”, a potem sprint.