Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

PZN i Scanmed organizatorem zebrania naukowego "Sport i ortopedia"

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN

Adam Cieślar obronił tytuł Mistrza Polski w kombinacji

07-10-2016
Podobnie jak w ubiegłym roku, także tej jesieni Adam Cieślar (AZS AWF Katowice) wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w kombinacji norweskiej podczas zawodów rozgrywanych w Szczyrku w piątek, 7 października. Drugie miejsce ze stratą 19,2 sekundy zajął jego klubowy kolega Paweł Słowiok, a jako trzeci linię mety przekroczył Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice), którego strata wyniosła minutę i 34 sekundy. Prowadzący po skokach Michał Gut-Chowaniec znalazł się tuż za podium.

Adam Cieślar po raz kolejny pewnie zwyciężył w Mistrzostwach Polski Seniorów, zdobywając złoto krajowego czempionatu. - Na pewno nie było łatwo, bo biegło mi się naprawdę ciężko. Ostatnio przebywałem trochę w namiocie hipoksyjnym i przez to trudniej mi się biega, jestem troszkę bardziej przemęczony - opowiada Mistrz Polski Seniorów. - Oddałem tutaj w Szczyrku dobry skok, można powiedzieć, że najlepszy w tym tygodniu, bo na treningach skoki mi nie wychodziły. Jednak na zawody się zmobilizowałem i pokazałem na co mnie stać i się z tego bardzo cieszę - dodaje. Z wicemistrzostwa cieszył się Paweł Slowiok. - Na pewno była szansa na wyprzedzenie Adama, ale po pierwsze trzeba byłoby oddać lepszy skok na skoczni i wtedy na pewno by szło powalczyć na trasie - wyjaśnia reprezentant Polski. - Jednak strata była dosyć duża, a trasa bardzo płaska i ciężko było to odrobić, a Adam dobrze biega - dodaje. - Na skoczni wkradł się taki stary błąd i przez to zabrakło tych paru metrów i zaprzepaściło to moją szansę na zwycięstwo. Ale jestem zadowolony, że i tak jest duża poprawa w stosunku do tego, co było na początku lata czy zeszłej zimy - podsumowuje. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z podopiecznych Mateusza Wantuloka - Paweł Twardosz.

Rozegrano również zawody w kategorii Junior C. Złoto wywalczył Mateusz Małyjurek z WSS Wisła, wyprzedzając o minutę i 16,7 sekundy Mateusza Jarosza z TS Wisła Zakopane, a trzeci był Maciej Korzeniowski z AZS Zakopane (+ 1 min 23,8 sek). - Bardzo dobrze mi się dzisiaj leciało, chociaż na kostce brukowej było ciężej, ale i tak to był bardzo fajny bieg - ocenia podopieczny Tomisława Tajnera. - Moją formę ocenię jako dobrą. Spodziewałem się, że mogę osiągnąć tutaj dobry wynik, chociaż nie liczyłem, że ten mój bieg będzie taki naprawdę dobry - dodaje. - Ale zdecydowanie lepiej czuję się biegowo niż skokowo - podsumowuje złoty medalista juniorskich mistrzostw Polski.

>> FOTORELACJA <<

Pełne wyniki po skokach - Open
Pełne wyniki po biegu - Open

Pełne wyniki po skokach - Junior C
Pełne wyniki po biegu - Junior C
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.