Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Minister Sportu i Turystyki w SMS Szczyrk

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Tomasz Pochwała (fot. Alicja Kosman) Tomasz Pochwała (fot. Alicja...

PŚ w Oberhofie dla Polaków skończył się jeszcze przed biegiem

03-01-2010
Drugi dzień zawodów w Oberhofie nie był zbyt pomyślny dla polskich kombinatorów. Adam Cieślar został zdyskwalifikowany, a Tomasz Pochwała wycofał się przed biegiem. Wygrał Johnny Spillane.

Adam Cieślar oddał w serii próbnej świetny skok, ale w konkursie został zdyskwalifikowany z powodu zbyt długich nart w stosunku do wagi (zabrakło 100 gram), a Tomasz Pochwała skoczył bardzo słabo, zajmował dopiero 41. miejsce przed biegiem i został wycofany przez trenera. 105,5 metra sprawiło bowiem, że do biegu miał wystartować ze strata ponad czterech minut, co nie dawało mu żadnych szans na punkty Pucharu Świata.

Po serii skoków, która toczyła się w bardzo zmiennych warunkach, prowadził Janne Ryynaenen (134 metry) przed Johnny Spillanem, który osiągnął 133 metry i Anssi Koivurantą (134 metry). Bieg nie był jednak dziś specjalnością Finów – Ryynaenen spadł na 11. pozycję, a Koivuranta na 18. Zwyciężył Amerykanin Spillane z półminutową przewagą nad Felixem Gottwaldem (15. w skokach) i Bjoernem Kircheisenem (12. w skokach).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Jason Lamy Chappuis z dużą przewagą nad Tino Edelmanem i Felixem Gottwaldem.

Pełne wyniki zawodów:

Rank Bib FIS Code Name Year Nation Result
 1  2  247 SPILLANE Johnny  1980  USA   28:13.3
 2  15  35 GOTTWALD Felix  1976  AUT   28:44.1
 3  12  257 KIRCHEISEN Bjoern  1983  GER   28:52.4
 4  6  610 LAMY CHAPPUIS Jason  1986  FRA   28:54.9
 5  5  1050 FRENZEL Eric  1988  GER   28:56.6
 6  10  215 CHURAVY Pavel  1977  CZE   28:57.6
 7  14  8 STECHER Mario  1977  AUT   29:11.5
 8  11  137 KREINER David  1981  AUT   29:16.5
 9  8  252 GRUBER Bernhard  1982  AUT   29:19.2
 10  9  111 BIELER Christoph  1977  AUT   29:20.2
 11  1  1152 RYYNAENEN Janne  1988  FIN   29:33.1
 12  7  351 EDELMANN Tino  1985  GER   29:46.3
 13  13  222 DEMONG Bill  1980  USA   29:46.4
 14  18  1029 PITTIN Alessandro  1990  ITA   29:52.2
 15  19  1003 DVORAK Miroslav  1987  CZE   29:52.7
 16  4  214 DENIFL Wilhelm  1980  AUT   29:55.6
 17  17  19 MANNINEN Hannu  1978  FIN   29:56.5
 18  3  1156 KOIVURANTA Anssi  1988  FIN   30:24.7
 19  20  416 SLAVIK Tomas  1981  CZE   31:15.6
 20  25  459 LACROIX Sebastien  1983  FRA   31:16.0
 21  22  590 RYDZEK Johannes  1991  GER   31:19.0
 22  16  198 TALLUS Jaakko  1981  FIN   31:26.3
 23  21  606 BRAUD Francois  1986  FRA   31:35.8
 24  23  217 HETTICH Georg  1978  GER   31:41.0
 25  34  1192 DRUML Tomaz  1988  AUT   31:57.2
 26  33  592 KLAPFER Lukas  1985  AUT   31:57.5
 27  24  960 MASLENNIKOV Sergej  1982  RUS   32:19.1
 28  35  467 RIESSLE Fabian  1990  GER   32:49.1
 29  27  1059 REUSCHEL Sebastian  1988  GER   32:53.5
 30  43  203 HEER Ronny  1981  SUI   33:03.4
 31  30  989 CAMEROTA Brett  1985  USA   33:08.9
 32  47  1439 FLETCHER Taylor  1990  USA   33:26.7
 33  31  1164 FELISAZ Jonathan  1985  FRA   33:31.2
 34  37  1204 MARTIN Nicolas  1989  FRA   33:32.7
 35  26  1689 NABEEV Niyaz  1989  RUS   33:49.9
 36  45  349 HURSCHLER Seppi  1983  SUI   34:06.8
 37  38  637 BRESADOLA Davide  1988  ITA   34:11.9
 38  29  1218 BIERI Joel  1989  SUI   34:19.9
 39  44  1410 BAUER Armin  1990  ITA   34:37.7
 40  51  722 TRACHUK Volodymyr  1985  UKR   34:56.4
 41  50  1486 PIHO Kail  1991  EST   35:07.6
 42  40  357 SOBOLEV Ivan  1983  BLR   36:16.7
 43  52  1068 MILLER Alexander  1985  USA   36:19.2
 44  46  1488 TIIRMAA Karl-August  1989  EST   36:21.7
 45  54  1641 KHOMIN Oleksiy  1990  UKR   37:44.3
Disqualified
   9  1462 CIESLAR Adam  1992  POL   
Did not start
   53  347 BEETZ Christian  1984  GER   
   48  676 TEPEL Steffen  1985  GER   
   42  623 HUG Tim  1987  SUI   
   41  1147 POCHWALA Tomasz  1983  POL   
   36  294 GUENTER Andreas  1988  GER   
   32  694 VODSEDALEK Ales  1985  CZE   
   28  74 ACKERMANN Ronny  1977  GER   
Did not finish
   49  1531 SOKOLENKO Konstantin  1987  KAZ   
   39  1063 WELDE Ruben  1988  GER   
Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.