Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

World Snow Day - Zakopane, 22 stycznia 2012r.

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Paweł Słowiok (fot. Alicja Kosman) Paweł Słowiok (fot. Alicja...

To był siłowy bieg

19-12-2009
W austriackim Ramsau szansę występu w Pucharze Świata dostali dziś juniorzy. O ocenę ich startu i przedstawienie planów na dalszą część sezonu poprosiliśmy trenera kadry, Jakuba Michalczuka.

Alicja Kosman: Po serii skoków pojawiła się nadzieja na punkty Pucharu Świata…

Jakub Michalczuk: Adam Cieślar udowodnił dziś, że należy już do światowej czołówki, jeśli chodzi o skoki. Pawłowi Słowikowi trochę nie wyszedł skok. Dziś właściwie wszyscy skakali w jeden punkt. Było to dla nas trochę trudne, myślę, że na większej skoczni Polacy odlecieliby jeszcze dalej i byłyby większe różnice czasowe. Jeśli 40. zawodnik ma tylko minutę straty w biegu na 10 kilometrów do prowadzącego po skokach, to jest to bardzo mało.
Bieg zrewidował marzenia kibiców. Co się stało?
- Chłopcom nie poszło dobrze w biegu, zanotowali spory spadek w klasyfikacji. Warunki były ciężkie, było bardzo zimno. W dodatku narty nie jechały prawie nikomu i nie mówię tu tylko o Polakach. To był siłowy bieg, który premiował dobrych biegaczy, o czym świadczy na przykład występ Norwega Moana, który był 43. po skokach, a ostatecznie zajął trzecie miejsce. Naszą słabszą stroną generalnie jest bieg, dużo nad tym pracujemy, ale potrzeba czasu. Zresztą to był pierwszy start juniorów: Pawła i Adama. Myślę, że na mistrzostwach świata juniorów będą już biegać zdecydowanie lepiej.
Trening w Lillehammer się przydał?
- Zdecydowaliśmy, że po zawodach zostajemy w Norwegii jeszcze tydzień z powodu odwołania konkursów w Czechach. Zgrupowanie było bardzo udane. Dolecieli do nas Paweł i Adam i skakali bardzo dobrze. Właśnie na podstawie tych treningów zdecydowaliśmy, że dziś wystąpili Adam i Paweł.
Będą jakieś zmiany w składzie?
- Mamy tu czterech zawodników i aż trzy konkursy, więc będziemy trochę mieszać. Postanowiliśmy wymienić cały skład. W sobotę wystąpią Tomasz Pochwała i Andrzej Zarycki. W niedzielę szansę dostaną ci, którzy się tu najlepiej zaprezentowali.
Jakie plany na dalszą część sezonu?
- Nasze szanse zdobycia kwalifikacji drużynowej na olimpiadę już przepadły (potrzeba było dobrego startu w dwóch konkursach drużynowych Pucharu Świata; w tym sezonie przed igrzyskami drużynówki miały odbyć się tylko dwa razy, ale jedne z nich - w Harrachovie zostały odwołane- przyp.red.). Do awansu indywidualnego potrzeba miejsc w 20., a to niestety na razie za wysokie progi dla kadrowiczów. Dlatego od stycznia skupimy się raczej na występach seniorów w Pucharze Kontynentalnym. Natomiast juniorzy będą mieli osobne przygotowania do mistrzostw świata juniorów, między innymi poprzez zawody Alpen Cup. Będzie też specjalne zgrupowanie trwające 7-10 dni, w którym będzie uczestniczyć czwórka juniorów, która zostanie powołana na te mistrzostwa.
Następne zgrupowania już w Polsce?
- Czekamy z utęsknieniem, aby w końcu potrenować w domu. Od wczoraj przygotowana jest skocznia K-65 w Zakopanem, w najbliższych dniach ruszy też duży obiekt i kompleks w Szczyrku Skalitem. W końcu nie trzeba będzie jeździć za granicę, wariować ze śniegiem. Bo najtrudniejszy jest właśnie ten okres szukania pierwszego śniegu, są to dość skomplikowane akcje wyjazdowe.
Kombinatorzy wezmą udział w mistrzostwach Polski w skokach narciarskich w Szczyrku?
- Na mistrzostwach wystąpimy wszyscy. Każda możliwość startu przyda się kadrowiczom.
Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.