Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Otwarcie sezonu 2010/11 PZN w krakowskich podziemiach

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN

Paweł Słowiok Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej

19-07-2014
W sobotę na skoczni w Wiśle-Malince i na trasach ośrodka sportowego „Jonidło” odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Bezkonkurencyjny okazał się Paweł Słowiok, który po znakomitym biegu obronił tytuł wywalczony przed rokiem i po raz drugi z rzędu został mistrzem Polski w kombinacji norweskiej. W decydującym momencie rywalizacji, w biegu na 10 km, zawodnik odrobił stratę 41 sekund i na przedostatnim okrążeniu wyprzedził prowadzącego po serii skoków Mateusza Wantuloka. Brązowym medalistą Letnich Mistrzostw Polski został Szczepan Kupczak.

W słoneczne sobotnie przedpołudnie w Wiśle rozegrane zostały Letnie Mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej, w których wystartowało 16 zawodników. Wśród kombinatorów zabrakło najlepszego zawodnika ostatniego sezonu – Adama Cieślara, który obecnie przechodzi rehabilitację po kontuzji obojczyka.

O godzinie 10:00 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozpoczęła się seria skoków narciarskich do kombinacji norweskiej. Najlepszy po konkursie skoków okazał się Mateusz Wantulok, który uzyskał 127 metrów i nad drugim Szczepanem Kupczakiem miał przed biegiem 29 sekund przewagi. Trzecie miejsce na półmetku rywalizacji zajmował aktualny wówczas mistrz Polski – Paweł Słowiok, który spóźnił nieco skok i uzyskał zaledwie 117,5 metra. – Skok był troszkę spóźniony i za bardzo skierowałem odbicie do góry, a później zabrakło szybkości, żeby odlecieć dalej – stwierdza Paweł Słowiok. – Mój skok był technicznie dość dobry na progu, ale nad bulą weszło mi biodro w narty. Można coś było jeszcze z tego wycisnąć, ale jestem mimo wszystko zadowolony, szczególnie, że przewaga po skokach będzie dość spora, także będzie można spokojnie zacząć bieg – dodaje prowadzący po serii skoków Mateusz Wantulok.

Decydująca faza rywalizacji, czyli bieg do kombinacji został rozegrany na trasach ośrodka sportowego „Jonidło”. Jako pierwszy wystartował lider po pierwszej części – Mateusz Wantulok. Za nim na trasę wyruszyli Szczepan Kupczak oraz Paweł Słowiok. Aktualny mistrz Polski od samego początku zaczął odrabiać 41-sekundową stratę i z każdym okrążeniem niwelował przewagę Mateusza Wantuloka. Po sześciu okrążeniach strata Pawła Słowioka wynosiła już zaledwie 10 sekund, a na przedostatnim kółku Słowiok najpierw dogonił, a następnie wyprzedził Wantuloka i jako pierwszy przekroczył linię mety. Drugi na metę, ze stratą 4,6 sekundy, dotarł Mateusz Wantulok, natomiast brązowy medal wywalczył Szczepan Kupczak, który stracił do lidera ponad minutę. – Jestem bardzo zadowolony z tego biegu, zwłaszcza na tej trasie, która jest dość płaska. Po skokach wydawało mi się, że ciężko będzie odrobić stratę. W czasie pierwszych okrążeń poszedłem mocno do przodu. Dogoniłem Mateusza, a na przedostatnim kółku mocno przyspieszyłem i udało się go wyprzedzić – opowiada Paweł Słowiok. – Paweł był dzisiaj naprawdę mocny. Do połowy biegło mi się dobrze, potem jednak czułem takiego przysłowiowego muła i brakowało mi świeżości podczas biegu. Wiadomo, że są to Mistrzostwa Polski, jednak moje przygotowania do zawodów nie były zbyt duże. Poza tym czas między skokami a biegiem nie był jednak wystarczający, dlatego nie byłem w stanie wejść na wyższe obroty - ocenia dzisiejszy występ Mateusz Wantulok.

>> FOTORELACJA <<
Źródło: Anna Karczewska / PZN
mp_kn_wyniki.pdfmp_kn_wyniki.pdf

Pełne wyniki po biegu

kn_wyniki_skoki.pdfkn_wyniki_skoki.pdf

Wyniki serii skoków


Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.