Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2011

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

fot.www.slask-beskidy.pl fot.www.slask-beskidy.pl

Wielki sukces Słowioka

18-02-2009
Paweł Słowiok wywalczył złoty medal w kombinacji norweskiej w sprincie podczas IX Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy Śląsk – Beskidy 2009. Dla naszego reprezentanta to już drugi krążek w tych zawodach.

Przed dwoma dniami Słowiok zdobył srebro. Z Niemcem, Mauelem Faisstem, przegrał minimalnie, o 0,01 sek. Tym razem, w sprincie rozgrywanym metodą Gundersena (dwa skoki oraz bieg na dystansie 7,5 km) nasz reprezentant nie miał sobie równych.

- To jeden z największych sukcesów w ostatnich latach w kombinacji norweskiej. Owszem dawniej wygrywaliśmy nawet zawody Pucharu Świata, ale było to bardzo dawno. Teraz mamy wspaniałą młodzież i szansę na powrót do dawnej świetności - mówi Jakub Michalczuk, trener naszej reprezentacji w kombinacji norweskiej.

Po skokach Słowiok zajmował drugą pozycję. Do Austriaka Mario Seidla tracił 1:32.

- Przed biegiem trochę obawialiśmy się, że strata jest zbyt duża do odrobienia. Ale Paweł spisał się znakomicie. Na każdej kolejnej rundzie (zawodnicy mieli do pokonania sześć pętli o długości 1750 m każda) zyskiwał. Ważne było, aby biegł równo, a nie starał się dogonić rywala już na pierwszych okrążeniach. Potem bowiem mogłoby mu zabraknąć sił. Przed ostatnią Paweł tracił 30 sekund. Odrobił je, a na finiszu zyskał jeszcze z dziesięć metrów - opowiada Michalczuk.

- Na ten sukces czekałem cały rok - cieszy się Marek Siderek, zastępca dyrektora d/s sportowych Polskiego Związku Narciarskiego. = Na trasie i na skoczni panowały bardzo trudne warunki. cały czas padał gęsty śnieg. Ale organizatorzy fantastycznie przygotowali obiekty, a nasi zawodnicy cały czas byli gorąco dopingowali - dodaje Siderek.

Nie tylko Słowiok miał powody do zadowolenia. Na trzecim miejscu zawody ukończył drugi z naszych reprezentantów, Adam Cieślar. - Po skokach był trzeci. Ale miał sporą stratę do prowadzącego Austriaka. Skupił się na obronie swojej pozycji. Udało się. To rewelacyjny wynik - cieszy się Michalczuk.

Trzeci z Polaków, którzy stanął na starcie, Andrzej Gąsienica zajął ósme miejsce. W najbliższą sobotę Polaków czeka kolejny start, tym razem w drużynie. - Chłopcy skaczą równo i jest szansa na medal. Myślę, że z Niemcami będziemy walczyć o złoto. Oni też mają mocny i równy zespół - zapowiada opiekun polskiej kadry.

Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~szok   Data: 2009-02-20 08:49:16

Brawo dla Pawła i Adama! Tylko czemu u licha nikt nie startuje na Mistrzostwach Świata w Libercu? Tyle kasy wywalonej na kadre A kombinacji norweskiej i nie mamy nawet swojego reprezentanta na MŚ?

Autor:~av   Data: 2009-02-18 20:34:35

gratulacje!

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.