World Snow Day - Zakopane, 22 stycznia 2012r.

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Cieślar, Mąka i Broda w "30"

14-12-2008

Pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej odbyły się w amerykańskim Park City. Otwarcie sezonu wypadło udanie dla podopiecznych Jakuba Michalczuka. Trójka Polaków: Wojciech Cieślar (25 miejsce), Marcin Mąka (26) i Artur Broda (30) znalazła się w czołowej "30" zawodów.

Co ciekawe przed biegiem na dystansie 10 km żaden z wymienionej trójki nie był najlepszym w naszej ekipie. Na skoczni najlepiej spisał się Mateusz Wantulok, który przed biegiem zajmował 14 miejsce. Na trasie biegu został jednak wyprzedzany przez swoich kolegów oraz rywali z innych ekip i ostatecznie ukończył rywalizacje dopiero na 36 pozycji. Zawody wygrał doświadczony, 32-letni Amerykanin Todd Lodwick. Gospodarze zajęli zresztą wszystkie trzy miejsca na podium!