Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu zimowego PZN i LOTOS Cup 2015

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Trasy biegowe Trasy biegowe "Soldier Hollow"

Dwuboiści już za oceanem, a śnieg "pada" z armatek

10-12-2008

Kadra młodzieżowa w Kombinacji Norweskiej rozpoczyna sezon startowy od zawodów Pucharu Kontynentalnego (COC) w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Nasi reprezentanci są już za oceanem i choć podróż nie była wolna od niespodzianek, a organizatorzy zawodów w Park City - Soldier Hollow mają kłopoty ze śniegiem, mamy nadzieję że zrealizują swoje plany.

Jakub Michalczuk: szef ekipy i główny trener kadry zaraz po przybyciu do Park City przysłał nam kilka zdań (i kilka zdjęć z Park City, zobacz galerię ):

"Jesteśmy obecnie w Park City (USA). Przed nami pierwsze zawody Pucharu Kontynentalnego. Przyjechaliśmy na miejsce w sobotę 06.12 po długiej podróży z przygodami. Zazwyczaj przy tak dalekich wylotach zadażają się nieprzewidziane rzeczy. Tym razem nie doleciał do Salt Lake City cały nasz bagaż łącznie z nartami skokowymi, biegowymi i całym osprzętem serwisowym.
Szczęśliwie następnego dnia mogliśmy już odebrać cały sprzęt oraz torby podróżne. Organizatorzy zawodów borykają się z dużymi problemami związanymi z brakiem śniegu. Chodzi głównie o trasy biegowe. W Soldier Hollow, gdzie ma zostać rozegrany bieg do kombinacji norweskiej praktycznie nie ma śniegu. Organizatorzy dwoją się i troją żeby przygotować pętlę do rozegrania zawodów. Ostatnie zimne dni i noce ułatwiły nieco zadanie i wszystkie armatki śnieżne pracują pełną parą. Alternatywą są wyskoko położone trasy na wysokości 2650m n.p.m.!
Za nami pierwsze skoki na średniej skoczni. Wczoraj pierwsze skoki po podróży były raczej rozpoznawcze. Dzisiaj zawodnicy złapali wiatr w żagle oddając w sumie 15 skoków. Skocznia jest znakomicie przygotowana. Pierwsze treningi oficjalne już w piątek..."

Brak śniegu to coraz częściej powód odwoływania zawodów we wszystkich konkurencjach narciarskich. Zmiany pogodowe zmuszają organizatorów do przenoszenia imprez narciarskich w coraz wyższe partie gór. Mimo kłopotów  "z naturą"  organizatorzy starają się stworzyć optymalne warunki dla uprawiania zimowych dyscyplin. Dotyczy to wszystkich kontynentów i krajów w których organizowane są Puchary Świata i Puchary Kontynentalne.

"Technika w służbie narciarstwa" nikogo już nie dziwi, nikogo nie dziwią setki śnieżnych armatek ustawionych tam, gdzie niedawno jeździło się po powierzchni lodowca, a ośrodek narciarski (cywilizowany) bez nowoczesnych instalacji naśnieżających jest już zabytkiem z poprzedniej epoki.

Życzymy naszym dwuboistom sukcesów na sztucznych nawierzchniach albo wysoko, wysoko w górach.

Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.