Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Szczyrku

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak

Słowiok liderem na półmetku mistrzostw Polski w kombinacji

16-09-2011
Na półmetku mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej najbliżej złotego medalu jest Paweł Słowiok. 6,5-kilometrowy bieg na nartorolkach z Suchej Wody do Wierch Porońca przyniósł wiele niespodzianek i żadnych odpowiedzi na pytanie: „jak będzie wyglądać podium?”. Szanse na medale ma bowiem aż sześciu zawodników. Wszystko rozstrzygnie się jutro na Wielkiej Krokwi.

Podobnie jak w lutym zawody o tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiej zostały rozłożone na dwa dni. Tym razem jednak rywalizacja rozpoczęła się od biegu interwałowego na szosie Sucha Woda – Wierch Poroniec. 6,5-kilometrowa trasa była naprawdę wyczerpująca. Po kilku zjazdach droga zaczynała piąć się w górę i tak było cały czas przez 4,5 kilometra. Na mecie zmęczeni byli wszyscy bez wyjątku. Kombinatorzy rywalizowali na jednym pasie szosy (trasa do Morskiego Oka jest bardzo ruchliwa i jej zamknięcie spowodowałoby ogromne korki). Na szczęście dzięki bardzo sprawnej organizacji zawodów nie było żadnych problemów.

Zawodnicy startowali w 20-sekundowych odstępach: najpierw najlepsza dziesiątka z rankingu PZN za ubiegły sezon (w odwróconej kolejności), a później pozostali. Oprócz Polaków na starcie stawili się dwaj Niemcy (współpracujący z Lechem Pochwałą).

Po raz pierwszy w tym sezonie w zawodach zmierzyć się mieli wszyscy kadrowicze (wcześniej seniorzy i juniorzy startowali w osobnych konkursach). Bieg na nartorolkach wydawał się tą prostszą do przewidzenia (jeśli chodzi o wyniki) częścią kombinacji, jednak po raz kolejny przyniósł niespodzianki. Według przewidywań walka o pierwsze miejsce miała się rozegrać pomiędzy Pawłem Słowiokiem a Tomaszem Pochwałą.

Słowiok rzeczywiście pobiegł bardzo dobrze, wygrywając wśród Polaków (szybszy był Niemiec Ruben Welde). Pochwała miał problemy na trasie. Przeziębienie i złe rozłożenie sił w biegu sprawiły, że do mety dotarł z trudem, tracąc prawie minutę do zawodnika Wisły Ustronianki. Podobnie jak w grudniu w Zakopanem, także tym razem nie obyło się bez pomocy medycznej (korzystali z niej także Andrzej Gąsienica i Stanisław Biela). Tłumaczyć można to faktem, że kombinatorzy pierwszy raz w życiu biegli tą naprawdę wymagającą trasą (na co dzień nie da się tam trenować z powodu dużego ruchu samochodowego), zatem nie znali jej i nie przewidzieli jak ich organizm wytrzyma określone tempo biegu. 

23 sekundy do Słowioka stracił jego klubowy kolega Adam Cieślar. 5,7 punktu jest jednak do odrobienia na skoczni, choć na pewno nie będzie to proste zadanie. Jeśli jutro na Wielkiej Krokwi wiatr nie będzie rozdawać kart, ta para powalczy o złoto. Po brąz może sięgnąć aż czterech kolejnych Polaków: Andrzej Zarycki, Szczepan Kupczak, Mateusz Wantulok i Tomasz Pochwała. Z tej czwórki ostatnio najlepiej prezentował się Kupczak. Brąz byłby jego pierwszym w karierze medalem mistrzostw Polski.

W sobotę na Wielkiej Krokwi odbędzie się druga część zawodów – skoki. Seria próbna zaplanowana jest na 9:30, a o 10:15 rozpocznie się seria oceniana.

>> Relacja z biegu na blogu Pawła Słowioka <<
>> Relacja z biegu na blogu Mateusza Wantuloka <<

>> Pełne wyniki biegu <<Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~Mirek   Data: 2011-09-16 22:53:08

tam chyba nie ma serwisu do nartorolek bo niektóre to szroty koła wytarte że zamiast jechać prosto to skręcały jak chciały moim zdaniem każdy zawodnik powinien biegać na swoich nartorolkach tak jak zimą na nartach jak przygotujesz tak pojedziesz .

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.