Mecz Orły Górskiego vs Przyjaciele COS Szczyrk

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

LGP w kombinacji: Polacy na 10. miejscu w team sprincie

29-08-2015
Reprezentacja Polski w składzie: Adam Cieślar - Paweł Słowiok zajęła dziesiąte miejsce w zawodach drużynowego sprintu, rozgrywanych w ramach Letniego Grand Prix w niemieckim Oberwiesenthal. Inaugurację sezonu zmagań kombinatorów norweskich wygrali reprezentanci Austrii (II skład): Harald Lemmerer i Bernhard Gruber, którzy o 13,2 sekundy wyprzedzili swoich rodaków z pierwszej ekipy: Davida Pommera i Mario Seidla, a trzecie miejsce ze stratą 14,9 sekundy zajęli Niemcy: Manuel Faisst i Fabian Riessle. więcej <strong>»</strong>

Cieślar i Słowiok awansowali do konkursu w Oberwiesenthal

28-08-2015
Adam Cieślar i Paweł Słowiok awansowali do niedzielnych zawodów FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej, które w ten weekend zainaugurowane zostaną w niemieckim Oberwiesenthal. Cieślar po skoku na odległość 91,5 metra zajął 31. miejsce w kwalifikacjach, natomiast Paweł Słowiok skoczył 85,5 metra i uplasował się na 49. pozycji. W rundzie prowizorycznej najlepszy okazał się Japończyk Akito Watabe, który uzyskał 105 metrów. więcej <strong>»</strong>

Skład Polaków na FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej

26-08-2015
Już w najbliższy weekend najlepsi kombinatorzy norwescy na świecie rozpoczną sezon letni startów w zawodach FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej. Tradycyjnie inauguracja tego cyklu będzie miała miejsce w niemieckim Oberwiesenthal, następnie zawodnicy przeniosą się austriackiego Tschagguns–Partenen, a tygodniowe zmagania zakończą zawody w Oberstdorfie. W składzie reprezentacji Polski na tegoroczne FIS Grand Prix znaleźli się: Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak. więcej <strong>»</strong>

Kombinatorzy norwescy na badaniach wydolnościowych

04-08-2015
We wtorek Kadra Młodzieżowa w kombinacji norweskiej, pod okiem dr. Andrzeja Klusiewicza z Instytutu Sportu, rozpoczęła przeprowadzanie szeregu badań. – Za nami pierwsza część, czyli badania wydolnościowe, wieczorem czekają nas jeszcze badania spirometryczne. Natomiast jutro chłopcy przejdą badania na ergometrze narciarskim – opowiada trener Mateusz Wantulok. więcej <strong>»</strong>

Adam Cieślar: „Nie spodziewałem się, że wygram”

29-07-2015
Adam Cieślar po raz kolejny został mistrzem Polski w kombinacji norweskiej, jednak jak sam podkreśla, nie spodziewał się, że uda mu się wygrać tym razem. – Bardzo się cieszę, jednak nie spodziewałem się, że tutaj wygram, ponieważ czuję się w takim kryzysie na skoczni, ale cieszę się, że się udało – stwierdza mistrz Polski. więcej <strong>»</strong>