Podsumowanie sezonu PZN i zawodów LOTOS Cup 2012

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Jan Szturc: „Przed nami jeszcze sporo pracy”

25-04-2016
Trener Jan Szturc podsumowuje pierwszy rok współpracy z Kadrą Narodową w kombinacji norweskiej. Jak sam podkreśla, jest zadowolony z wyników swoich podopiecznych, jednak po sezonie na pewno każdy z nich czuje niedosyt. - Widzimy progres i z tego się cieszymy, jednak w kolejnych sezonach czeka nas jeszcze wiele pracy, bo u zawodników są jeszcze rezerwy zarówno w technice skoku, jak i biegu - podkreśla trener Szturc. więcej <strong>»</strong>

Michał Gut-Chowaniec na 37. miejscu w Chaux-Neuve

06-03-2016
Austriak Martin Fritz okazał się bezkonkurencyjny w zawodach Pucharu Kontynentalnego we francuskim Chaux-Neuve i pewnie wygrał niedzielną rywalizację. Na drugim stopniu podium stanął Norweg Truls Johansen Soenstehagen, który do triumfatora stracił prawie 40 sekund. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Niemiec Tobias Simon. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Michał Gut-Chowaniec, który ukończył zawody na 37. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Adam Cieślar 32. w Pucharze Świata w Schonach

06-03-2016
Adam Cieślar zajął 32. miejsce (+ 2 min 30,6 sek) w sobotnich (5 marca) zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które odbyły się w niemieckim Schonach na skoczni normalnej HS-106 i 10-kilometrowej trasie biegu. Zwyciężył Niemiec Eric Frenzel, który o 15,4 sekundy wyprzedził Norwega Jana Schmida, a trzeci był Japończyk Akito Watabe (+ 22,3 sek). więcej <strong>»</strong>

Paweł Słowiok punktuje w Pucharze Kontynentalnym

05-03-2016
W piątek, 4 marca we francuskim Chaux-Neuve rozegrane zostały zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. Zwyciężył reprezentant Słowenii Marjan Jelenko, który o 16 sekund pokonał Austriaka Thomasa Joebstla, natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z austriackich zawodników Martin Fritz. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Paweł Słowiok, który ukończył rywalizację na 25. miejscu. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Schonach: Szczepan Kupczak ósmy w kwalifikacjach

03-03-2016
Po raz kolejny bardzo dobrze w kwalifikacjach Pucharu Świata zaprezentował się Szczepan Kupczak. Nasz kombinator norweski w rundzie prowizorycznej do zawodów w niemieckim Schonach wywalczył ósme miejsce, skacząc 101,5 metra. Zwyciężył Japończyk Akito Watabe, który uzyskał 102 metry. więcej <strong>»</strong>