Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Dzień medialny PZN

Szukaj w serwisie

PZN  »  Freestyle  »  Aktualności

Aktualności

fot. materiały prasowe organizatora fot. materiały prasowe...Bartłomiej Sibiga Mistrzem Polski we Freeskiingu

01-02-2014
W Zakopanem zakończyła się 11. edycja The North Face Polish Freeskiing Open. Mimo silnego wiatru w piątek rozegrane zostały kwalifikacje big air, których wyniki zadecydowały o ostatecznej klasyfikacji tej konkurencji oraz kolejności na podium Mistrzostw Polski. Zawodnicy także w sobotę postarali się o emocjonujący pokaz ewolucji dla publiczności.

W Zakopanem na Harendzie zakończyła się impreza The North Face Polish Freeskiing Open. Bardzo silne podmuchy wiatru wpłynęły na zmiany w programie zawodów. Po porannej sesji treningowej na skoczni organizatorzy zdecydowali się rozegrać najpierw finał konkurencji rails i wrócić do skoków, gdy warunki się poprawią.

Kluczem do sukcesu w railparku było nie tylko zaprezentowanie trudnych technicznie ewolucji na przeszkodach, ale i połączenie ich w jedną płynną linię. W ocenie sędziów i żywiołowo reagującej publiczności najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Ulrik Hopp. Norweg odebrał także dodatkowe nagrody za zwycięstwo w piątkowej Night Session, w czasie której starał się udowodnić, że wysoki na 2,5 metra a-frame/wallride mógłby być jeszcze większy. Drugie miejsce w konkurencji rails zajął Edvards Lansmanis z Łotwy, a trzecie reprezentujący Polskę Robert Szul. Finał zakończył wspólny przejazd wszystkich startujących w nim narciarzy.

Niestety warunki w Zakopanem nie poprawiły się, dlatego organizatorzy wraz z zawodnikami zdecydowali o rozegraniu luźnej sesji na skoczni. Część ze startujących, w przerwach między podmuchami wiatru, latała na dużym kickerze, inni wybrali wybicie z krawędzi lądowania, wymyślając coraz to bardziej spektakularne ewolucje. Sędziowie pilnie obserwowali poczynania narciarzy i przyznali kilka dodatkowych nagród. Czech Pepe Kalensky wyróżniony został za najlepszy styl, Fin Ville Vuori za najbardziej kreatywną ewolucję (900 screaming seamen), kolejny Fin Henri Immonen za podwójnego frontflipa z krawędzi lądowania, zaś Bartek Sibiga za najlepszy trick (dub cork 1080 mute).

Decyzją sędziów o klasyfikacji końcowej konkurencji big air, zdecydowały wyniki piątkowych kwalifikacji. Ze zwycięstwa cieszył się Pontus Penttila. Fin na najwyższe noty zasłużył przepięknym switch dub cork 1080 safety. Drugi był PC Fosse z Norwegii, który pokazał stylowe dub 1080 nose mute. Trzeci ze swoim switch bio 1080 mute był Vuori.

W pierwszej dziesiątce The North Face Polish Freeskiing Open 2014 znalazło się także trzech Polaków, z których najlepszy był Bartek Sibiga. To właśnie do niego powędrował w tym roku tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu PZN i kluczyki do nowego skutera Aprilia. Drugi był Szczepan Karpiel - Bułecka, który przez ostatnie pięć skutecznie lat bronił pozycji najlepszego freeskiera w Polsce. Trzecie miejsce, podobnie jak w zeszłym roku zajął Paweł Palichleb. Na najwyższym miejscu podium Mistrzostw Polski stanęła również Zuza Witych, która pokazała w piątek ładne 720. Druga była Andrejka Kryslova. Polka odebrała także nagrody za swój występ w Night Session oraz za drugie miejsce w konkurencji rails, gdzie lepsza była Czeszka.

W tym roku nagrodzeni zostali także najlepsi juniorzy w konkurencji big air. Najlepszy był Mads - Josef Kristoffersen z Norwegii, drugi Fabio Doberauer z Austrii, a trzeci Wiktor Loevall z Estonii.

Nagrody dla najlepszych zawodników The North Face Polish Freeskiing Open ufundowały firmy The North Face, Rexona, GoPro, Red Bull Mobile, Armada Skis i Aprilia. Puchary dla Mistrzów Polski przygotowały Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A.

„Z pewnością na długo zapamiętamy jedenastą edycję naszej imprezy. Czołówka pokazała ewolucje na najwyższym światowym poziomie. Obejrzeliśmy też najbardziej kreatywną i widowiskową Night Session w historii. Tym, co jednak zadecydowało o wyjątkowości tych zawodów, było podejście uczestniczących w nich narciarzy. Nawet kiedy warunki nie pozwoliły na rozegranie finałów big air, postarali się o super show dla publiczności, próbując nowych ewolucji. Dobra zabawa to najważniejsza część tego sportu, a tej na pewno w Zakopanem nie zabrakło” - podsumowuje Andrzej Lesiewski, organizator imprezy.

Dwa intensywne dni zakończy nakręcane przez Red Bulla afterparty w Dworcu Tatrzańskim. Zagrają Break Da Funk (DJ Benito, Justin Conga) oraz DJ Prescot.

Zdjęcia z zawodów znaleźć można już teraz pod adresem -  instagram.com/pfopen i facebook.com/ski2die. Pełne wyniki dostępne są na stronie pfopen.pl. Już wkrótce pojawią się na niej także obszerne galerie zdjęć i relacja filmowa z całego wydarzenia.

The North Face Polish Freeskiing Open po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Jest najstarszą cykliczną imprezą tego typu w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski przyciąga czołówkę zawodników z Polski i zagranicy. Stale rosnący poziom wykonywanych tricków oraz największe skocznie jakie powstają w ciągu sezonu w naszym kraju sprawiają, że zawody PFO to najbardziej widowiskowa impreza zimowa w Polsce.

Sponsorzy: The North Face, Rexona, Armada Skis, GoPro, Aprilia, Red Bull, Red Bull Mobile
Oficjalny partner: Miasto Zakopane
Partnerzy: PZN, Harenda, AFP, Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu
Źródło: Jacek Będkowski, Snow PR Events & Communications
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.