Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

90 lecie Polskiego Związku Narciarskiego

Szukaj w serwisie

PZN  »  Freestyle  »  Aktualności

Aktualności

fot. Podhale-Sport.pl fot. Podhale-Sport.pl

Szczepan Karpiel-Bułecka mistrzem Polski we freeskiingu

29-01-2013
The North Face Polish Freeskiing Open 2013 zakończone. Reprezentant Szwajcarii zwycięża w konkurencji big air. Szczepan Karpiel - Bułecka po raz piąty z rzędu zdobywa tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu.

10. edycja najważniejszej imprezy freeskiingowej w Europie Środkowo - Wschodniej dobiegła końca. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z Czech, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Finlandii, Słowacji, Norwegii, Litwy i Estonii.

Poziom rywalizacji był naprawdę wysoki - zarówno w półfinałach, jak i finałach konkurencji big air licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać jedne z trudniejszych technicznie ewolucji.

Pierwszy etap sobotniej rywalizacji, podobnie jak kwalifikacje, wygrał Norweg PC Fosse. W kategorii juniorów najlepszy był Matti Till, który awansował także na 2. miejscu w klasyfikacji ogólnej. Z najwyższym wynikiem wśród kobiet do finału przeszła 11 - letnia Kelly Sildaru. W finale znalazło się także czterech Polaków: Jan Krzysztof, Paweł Palichleb, Szczepan Karpiel - Bułecka i Bartek Sibiga.

Zaraz po kwalifikacjach na skoczniach zawodnicy przenieśli się na ustawione obok przeszkody, gdzie rozegrany został finał konkurencji rails. Najlepiej spisał się Szwajcar Alex Chabod, drugi był Richard Skala z Czech, a trzeci Juha Mourujärvi z Finlandii. Wśród kobiet triumfowała młoda Estonka Kelly Sildaru, druga była Słowaczka Natalia Slepecka, a trzecia Polka Anna Szymanowska.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas najbardziej widowiskową część imprezy, czyli finał rywalizacji na skoczni. Nie zabrakło pięknych, stylowych skoków, a także nieoczekiwanych upadków, które miały wpływ na ostateczne wyniki. Kilka minut po godzinie 15 ostatni z finalistów wykonał jeden ze swoich trzech skoków, z których liczone były dwa lepsze.

Publiczność i zawodnicy zgromadzili się u stóp skoczni w oczekiwaniu na wyniki. Po wręczeniu nagród za konkurencję rails i rozegrane w piątkowy wieczór Night Session (najlepsze ewolucje pokazali Robin Holub z Czech i Anna Szymanowska) przyszedł czas na ogłoszenie zwyciężczyni konkurencji big air. Bezsprzecznie na najwyższe miejsce na podium zasłużyła Natalia Slepecka, która jako jedyna tego dnia latała na dużej, 17 - metrowej skoczni. Druga była Kelly Sildaru, a trzecia Anna Szymanowska, która sięgnęła także po tytuł pierwszej w historii Mistrzyni Polski we Freeskiingu PZN.

Wśród mężczyzn triumfował Alessandro Jossen ze Szwajcarii. Drugi był Jonas Hjohlman ze Szwecji, a trzeci PC Fosse z Norwegii, który do finału wydawał się być pewnym kandydatem na najwyższe miejsce podium. Warto dodać, że najlepszy wśród juniorów, Szwajcar Matti Till, zajął także 4. miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Na koniec ogłoszone zostały wyniki tegorocznych Mistrzostw Polski we Freeskiingu PZN. Po raz 5. z rzędu po tytuł sięgnął Szczepan Karpiel - Bułecka. Wicemistrzem Polski został Bartek Sibiga, a na trzecim miejscu rywalizację zakończył Jan Krzysztof. To właśnie Krzysztofa organizatorzy wyróżnili także nagrodą specjalną - dla zawodnika, który w wyjątkowy sposób zapisał się w 10 - letniej historii zawodów.

>> pełne wyniki <<
Źródło: www.pfopen.pl
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.