Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Sprawozdawczo-Statutowy Zjazd PZN 2011

Szukaj w serwisie

PZN  »  Freestyle  »  Aktualności

Aktualności

fot. Bartłomiej Jurecki fot. Bartłomiej Jurecki
fot. Jarosław Berdak fot. Jarosław Berdak

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Witych i Bulas mistrzami Polski w slopestyle

24-02-2014
22 lutego w zakopiańskim Salomon Superparku na Gubałówce odbyła się zimowa edycja zawodów Sony Extreme Series. W ramach imprezy zostały rozegrane m.in. pierwsze Freeskiingowe Mistrzostwa Polski we slopestyle’u.

Początek zawodów zapowiadał się obiecująco. Świetna widoczność, ładne widoki na Tatry, temperatura w okolicach zera i świetnie przygotowany snowpark. Co więcej specjalnie na zawody Sony Extreme Series Winter Edition powstały dwie sekcje przeszkód:

- Pierwsza jibbingowa złożona z rurek i box’ów
- Druga kickerowa, w której znajdowała się duża skocznia (długość lotu ok.15 metrów) i równolegle obok mała skocznia (długość lotu ok.10 metrów)

FREESKI & SNOWBOARD UNITED SLOPESTYLE

Choć tor zdecydowanie nie należał do najprostszych to przypadł zawodnikom do gustu. Pierwsi zmierzyli się z nim snowboardziści i narciarze, którzy startowali w parach w ramach konkurencji Freeski & Snowboard United Slopestyle. Dwadzieścia par złożonych z najlepszych zawodników w Polsce pokazało że w sportach ekstremalnych podziały nie istnieją. Wspólnie walczyli o podium i nagrody od Sony, Salomon’a i Fox’a. Ostatecznie wyniki konkurencji wyglądały następująco:

1.    Tomek Wolak (Snowboard) & Robert Szul (Freeski)
2.    Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak (Snowboard) & Szczepan Karpiel-Bułecka (Freeski)
3.    Adam Myszkowski (Snowboard) & Wojtek Rajzer (Freeski)
4.    Kuba Wolak (Snowboard) & Wojtek Bulas (Freeski)
5.    Kacper Gruszka (Snowboard) & Tomek Wojnar (Freeski)
6.    Nikodem Franczak (Snowboard) & Mateusz Kiełpiński (Freeski)
7.    Tymek Mróz (Snowboard) & Jan Krzysztof (Freeski)
8.    Piotr Tokarczyk (Snowboard) & Bartek Syska (Freeski)

Jak tłumaczy sędzia Maciek Łukaszczyk „w united slopestyle oceniane były pary jako całość. Najwyższy wynik osiągały duety, w których obaj zawodnicy zaliczyli poprawne przejazdy bez upadku.” Finalnie najlepszymi okazał się Tomek Wolak i Robert Szul. W swoim przejeździe jechali za sobą pokonując najtrudniejsze przeszkody w snowparku. Najpierw zaatakowali rurkę w dół, na której Tomek wykonał stylowego fs boardslide’a, a Robert 270  in. Potem wykonali triki na łamanej rurce – Tomek transfer to lipslide, Robert przejechał całą poręcz schodząc 270 out. Na koniec zostawili dużą skocznie gdzie Tomek wykonał piękną rotację 720 z ‘melonem, a Robert switch 540 trackdriver. Stylowy skok Tomka zapewnił mu wygraną również w kategorii best trick i tym samym otrzymał najnowszy model kamery Sony Action Cam.

FREESKIIGOWE MISTRZOSTWA POLSKI W KATEGORI SLOPESTYLE


Po wspólnych przejazdach przyszedł czas na zmagania narciarzy freestylowych o tytuł mistrza Polski w olimpijskiej kategorii slopestyle. Ponownie zawodnicy zmierzyli się z rurkami, boxami oraz skoczniami, tym razem w pojedynkę. Po przeprowadzeniu eliminacji mgła nabrała na sile co sprawiło że widoczność zmniejszyła się do około pięciu metrów. Organizatorzy uznali że walka musi zostać zakończona na eliminacjach ponieważ jazda finałowa przypominałaby jazdę na pamięć – a to zagrażało by bezpieczeństwu. Po zaciętej walce pierwszym oficjalnym Mistrzem Polski we Freeskiingu kategorii slopestyle został Wojtek Bulas z Zakopanego, który najlepiej zaprezentował się zarówno na skoczniach jak i rurkach. W swoim przejeździe wykonał 270in na fatpipe’a, 180 in do 360 out na boxie, a na skoczni wykonał niezwykłe 720 na switch. Drugie i trzecie miejsce przypadło Bartkowi Sysce i Robertowi Szulowi, którzy pokazali bardzo stylowe triki w sekcji jibbingowej, ale popełnili błędy na skoczni.

Pełne wyniki wraz z punktacją:
     1.    Wojtek Bulas    66
     2.    Bartek Syska    60
     3.    Robert Szul    59,3
     4.    Paweł Palihleb    59
     5.    Sebastian Litner    58,9
     6.    Michał Niklinski    57
     7.    Szczepan Karpiel    53,7
     8.    Kuba Pachowicz    48,4
     9.    Piotr Wojarski    45,4
     10.    Hubert Zielinski    41
     11.    Jan Krzysztof    40,7
     12.    Jakub Kubicki    30,7
     13.    Mikołaj Jodłowski    26
       
DARTMOOR MTB BEST AIR

Jak to we wszystkich zawodach z cyklu Extreme Series bywa, nie mogło zabraknąć motywu rowerowego. Tym razem piętnastu reprezentantów MTB z całej Polski zmierzyło się ze skocznią specjalnie zbudowaną na tą okazję przez ekipę Dirt it More. Po godzinie walki ramę Dartmoor Two6Player otrzymał Paweł Stachak za wykonanie wysokiego backflipa z potrójnym obrotem kierownicy. Zaraz za nim uplasował się Roman Pichnarcik wykonując backflip no foot can-can to late tailwhip oraz Piotr Krajewski, Oskar Macuk, Kryspin Belina.

CIĄG DalSZY NASTĄPI…

Winter Edition to pierwsza impreza z cyklu Sony Extreme Series, który potrwa do końca roku. W ramach cyklu zostaną rozegrane jeszcze cztery eventy, a najbliższy czyli festiwal rowerowo-muzyczny Sony Joy Ride Fest odbędzie się już 7 czerwca w Kluszkowcach. Więcej informacji o eventach Sony Extreme Series na extremeseries.pl


Źródło: materiały prasowe organizatora
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.