Minister Sportu i Turystyki w SMS Szczyrk

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

J. Kowalczyk wygrywa maraton Birkebeinerrennet

17-03-2018
W sobotnie przedpołudnie Justyna Kowalczyk wygrała 54-kilometrowy maraton narciarski Birkebeinerrennet, który rozgrywany był na trasie Rena-Lillehammer. Była to 80. edycja norweskiego maratonu. Na drugim stopniu podium stanęła Czeszka Katerina Smutna, natomiast trzecia była reprezentantka gospodarzy Astrid Oeyre Slind. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Falun: Jaśkowiec 48. na 10 km klasykiem

17-03-2018
Finka Krista Parmakoski po bardzo dobry finiszu w biegu na 10 km techniką klasyczną pokonała Norweżkę Marit Bjoergen i wygrała sobotnie zawody Pucharu Świata w Falun. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z norweskich biegaczek - Ingvild Flugstad Oestberg. W sobotnim biegu Polskę reprezentowała Sylwia Jaśkowiec, która ukończyła rywalizację na 48. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Finał NPRBN na Polanie Jakuszyckiej - listy startowe

16-03-2018
W sobotę i w niedzielę na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się finałowa edycja Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Pierwszego dnia zmagań rozegrane zostaną dystanse stylem klasycznym, natomiast drugiego zawodnicy walczyć będą w biegach techniką dowolną. Na starcie sobotnich zawodów zobaczymy w sumie 228 reprezentantów, który wystartują w 12 kategoriach wiekowych. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Falun: Maciej Staręga punktuje w sprincie

16-03-2018
Maciej Staręga po raz kolejny tej zimy wywalczył punkty Pucharu Świata. W sprincie rozgrywanym techniką dowolną w Falun Polak zajął 28. miejsce. Bezkonkurencyjny okazał się Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Na drugim stopniu podium stanął Włoch Federico Pellegrino, natomiast na trzecim miejscu znalazł się Francuz Lucas Chanavat. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Falun: Maciej Staręga w ćwierćfinale sprintu!

16-03-2018
Maciej Staręga wywalczył 26. miejsce w kwalifikacjach sprintu techniką dowolną i tym samym awansował do ćwierćfinału Pucharu Świata w Falun. W eliminacjach triumfował Rosjanin Alexander Bolshunov, drugi był Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, a trzecie miejsce zajął reprezentant Francji Baptiste Gros. więcej <strong>»</strong>