90 lecie Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Kowalczyk druga w kwalifikacjach w PyeongChang

03-02-2017
Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w kwalifikacjach sprintu klasykiem, rozgrywanego w ramach Pucharu Świata na olimpijskich trasach w PyeongChang. Do zwyciężczyni - Amerykanki Sophii Caldwell nasza biegaczka straciła tylko 1,84 sekundy. więcej <strong>»</strong>

Dominik Bury 10. na Mistrzostwach Świata U-23!

03-02-2017
Dominik Bury bardzo dobrze zaprezentował się na trasie biegu na 15 kilometrów techniką dowolną, rozgrywanego w Park City w ramach Mistrzostw Świata U-23 i zajął wysokie, dziesiąte miejsce (+ 1 min 18,2 sek). Komplet medali wywalczyli Rosjanie - złoto Alexander Bolshunov, srebro Alexey Chervotkin (+ 21,8 sek), a brąz Denis Spitsov (+ 28,2 sek). Z kolei brat Dominika - Kamil był 31. (+ 3 min 6,5 sek). więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: Trójka Polaków w finałach sprintu

02-02-2017
Kacper Antolec, Martyna Galewicz i Katarzyna Stokfisz awansowali do finałów sprintu techniką klasyczną, rozgrywanych w ramach Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Wśród pań triumfowała Rosjanka Maria Davydenkova, a w gronie mężczyzn Kazach Ivan Lyuft. więcej <strong>»</strong>

MŚJ: złote medale klasykiem dla Szwedki i Rosjanina

01-02-2017
Szwedka Ebba Andersson wygrała bieg na 5 kilometrów techniką dowolną, rozgrywany 1 lutego w amerykańskim Park City w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w biegach narciarskich. W zawodach mężczyzn na dystansie 10 kilometrów najszybszy był Rosjanin Vladislav Vechkanov. więcej <strong>»</strong>

Kolejne zawody Ligi Karkonoskiej zostały rozegrane w Jeleniej Górze

01-02-2017
31 stycznia na trasach Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze-Sobieszowie odbyła się trzecia edycja Karkonoskiej Regionalnej Ligi Grupy Azoty. Zawodnicy rywalizowali stylem klasycznym, wśród juniorów E zwyciężyli Michał Szatkowski oraz Klaudia Traczyk. więcej <strong>»</strong>