90 lecie Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

PŚ w Ruce: Kowalczyk w ćwierćfinale sprintu!

24-11-2017
Rywalizacja w sprincie techniką klasyczną zainaugurowała sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. Dobry wynik w eliminacjach osiągnęła Justyna Kowalczyk, która z 27. czasem awansowała do ćwierćfinału tej konkurencji. Zwyciężyła Szwedka Ida Ingemarsdotter. więcej <strong>»</strong>

Skład biegaczy na inaugurację Pucharu Świata!

23-11-2017
Już w ten weekend, tradycyjnie w fińskiej Ruce odbędzie się inauguracja Pucharu Świata w biegach narciarskich. W pierwszych w sezonie zawodach wystartuje pięciu naszych reprezentantów. Na trasach w Ruce zobaczymy: Justynę Kowalczyk, Ewelinę Marcisz, Urszulę Łętochę, Macieja Staręgę oraz Dominika Burego. więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk najlepsza w sprincie!

22-11-2017
Zawody FIS, które w dniach 17-19 listopada 2017 roku rozgrywane były w fińskiej miejscowości Saariselka były ostatnim sprawdzianem dla Justyny Kowalczyk przed rozpoczynającym się w weekend sezonem Pucharu Świata w biegach narciarskich. Nasza mistrzyni osiągnęła w Finlandii dobre wyniki, dwukrotnie stając na podium. Najpierw podopieczna Aleksandra Wierietielnego zajęła drugie miejsce w biegu na dystansie 5 km stylem klasycznym. Natomiast dzień później w sprincie klasykiem była najlepsza i wygrała sobotnią rywalizację. więcej <strong>»</strong>

Biegacze startowali w szwedzkim Gaellivare

19-11-2017
Dla podopiecznych Janusza Krężeloka starty w szwedzkim Gaellivare były ostatnim sprawdzianem przed inauguracją Pucharu Świata w Ruce. Najlepiej z Biało-Czerwonych w miniony weekend spisał się Maciej Staręga, który w sprincie klasykiem zajął 22. miejsce. więcej <strong>»</strong>

Kolejne podium Justyny Kowalczyk w Muonio!

11-11-2017
W sobotę w fińskim Muonio rozegrane zostały biegi dystansowe stylem klasycznym. W zawodach tych udział wzięła Justyna Kowalczyk, która w biegu na dystansie 4,3 km zajęła trzecie miejsce. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Krista Parmakoski, a drugie miejsce wywalczyła Rosjanka Natalia Nepryaeva. więcej <strong>»</strong>