Konferencja dla UKS w Szczyrku 12-14.11.2010r.

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Urszula Łętocha wygrywa cykl Slavic Cup

13-03-2017
Zawody w Harrachovie zakończyły rywalizację biegaczy narciarskich w tegorocznym cyklu zawodów Slavic Cup. W tym sezonie wśród kobiet najlepsza okazała się reprezentantka Polski Urszula Łętocha, która zakończyła sezon drugim miejscem w sprincie techniką klasyczną oraz szóstym w biegu na dystansie 10 km stylem dowolnym. więcej <strong>»</strong>

Puchar Grupy AZOTY „Bieg na Igrzyska” 2016/17 zakończony

12-03-2017
W Szklarskiej Porębie zakończył się cykl Pucharu Grupy AZOTY 2017 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” . W niedzielę 12 marca po raz pierwszy w tym sezonie został rozegrany bieg pościgowy. Zawodnicy i zawodniczki startowali z różnicami czasu z biegów sobotnich. więcej <strong>»</strong>

Łętocha szósta w Slavic Cup w Harrachovie

12-03-2017
Urszula Łętocha zajęła szóste miejsce (+ 1 min 18,3 sek) w niedzielnych zawodach Slavic Cup w biegu na dystansie 10 kilometrów techniką dowolną ze startu wspólnego, rozgrywanych w czeskim Harrachovie. Wygrała Czeszka Katerina Berouskova. W pierwszej "15" były także 11. Klaudia Kołodziej i 12. Katarzyna Stokfisz. Wśród panów na dystansie 15 kilometrów triumfował Czech Martin Jaks. Na 12. pozycji sklasyfikowano Pawła Klisza (+ 1 min 19,1 sek). więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk szósta w Pucharze Świata w Oslo

12-03-2017
Justyna Kowalczyk kończy sezon startów w tegorocznym Pucharze Świata na wysokim, szóstym miejscu w jej koronnej konkurencji - biegu na 30 kilometrów techniką klasyczną w Oslo (+ 2 minuty 12,9 sekundy). Już na pierwszych kilometrach rywalkom uciekła Marit Bjoergen i samotnie podążała w kierunku mety. Norweżka triumfowała z przewagą dwóch minut i 5,8 sekundy nad Finką Kristą Parmakoski, a trzecia była kolejna z Finek - Kerttu Niskanen (+ 2 min 7,0 sek). więcej <strong>»</strong>

Urszula Łętocha druga w Slavic Cup w Harrachovie

11-03-2017
Urszula Łętocha zajęła drugie miejsce w zawodach Slavic Cup w sprincie techniką klasyczną, rozgrywanych w czeskim Harrachovie. Zawody w kategorii pań wygrała Czeszka Karolina Grohova, a trzecia była jej rodaczka Katerina Berouskova. W pierwszej "10" znalazła się też Klaudia Kołodziej (9. lokata). Wśród mężczyzn wygrał Czech Michal Novak przed swoimi rodakami Miroslavem Ryplem i Dusanem Koziskiem. Ósmy był Paweł Klisz, który w półfinale złamał kijek. więcej <strong>»</strong>