PZN i Scanmed organizatorem zebrania naukowego "Sport i ortopedia"

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Uniwersjada: Kazachstan wygrywa mieszany team sprint

04-02-2017
Kolejną konkurencją Zimowej Uniwersjady w Ałmatach w biegach narciarskich był mieszany sprint drużynowy, w którym w jednej ekipie znajdowała się jedna zawodniczka i jeden zawodnik. W tej rywalizacji najlepsi okazali się gospodarze - drużyna z Kazachstanu, która o 5,19 sekundy wyprzedziła reprezentację Francji, a trzecie miejsce zajęli Rosjanie (+ 6,02 sekundy). więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk wygrywa Puchar Świata w PyeongChang!

04-02-2017
Justyna Kowalczyk powraca na podium Pucharu Świata i to na jego najwyższy stopień. Dziś Polka nie miała sobie równych w biegu łączonym 7,5 kilometra techniką klasyczną i 7,5 kilometra techniką dowolną. Kowalczyk zwyciężyła z przewagą aż 56 sekund nad Amerykanką Elizabeth Stephen, a na trzecim miejscu finiszowała Japonka Masako Ishida (+ 1 minuta i 14,8 sekundy). To pierwsza wygrana Justyny od trzech lat - od Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie. więcej <strong>»</strong>

Mistrzostwa Polski Młodzików i UKS w Tomaszowie - kpiątkowe wyniki

03-02-2017
W pierwszym dniu rywalizacji w Mistrzostwach Polski Młodzików i Uczniowskich Klubów Sportowych, czyli w piątek, 3 lutego w Tomaszowie Lubelskim biegacze i biegaczki zmierzyli się na dystansach o długości 2, 2,5 oraz 3 kilometrów techniką klasyczną w kategoriach Junior/ka C, D oraz E. więcej <strong>»</strong>

Mateusz Haratyk 27. w biegu łączonym MŚJ

03-02-2017
Bieg łączony był dla naszych najmłodszych reprezentantów ostatnią konkurencją Mistrzostw Świata Juniorów w biegach narciarskich w Park City. Złoty medal w rywalizacji mężczyzn wywalczył Rosjanin Vladislav Vechkanov, a wśród pań najlepsza była Norweżka Marte Maehlu Johansen. Najwyżej z Polaków był Mateusz Haratyk - uplasował się na 27. pozycji. więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk tuż za podium Pucharu Świata!

03-02-2017
Justyna Kowalczyk z najlepszym wynikiem w tym sezonie - Polka awansowała do finału sprintu techniką klasyczną, rozgrywanego w ramach Pucharu Świata w PyeongChang i w nim uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu. Przedolimpijski test wygrała Słowenka Anamarija Lampic, finiszując 1,6 sekundy przed Norweżką Silje Oeyre Slind. Skład podium uzupełniła Amerykanka Ida Sargent (+ 1,79 sekundy). więcej <strong>»</strong>