SMS Szczyrk podsumował sezon zimowy 2013/2014

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

OPA w Goms: Kowalczyk szósta w sprincie klasykiem

16-12-2016
Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce sprincie stylem klasycznym, który rozgrywany był podczas zawodów Alpen Cup w szwajcarskim Goms. Zwyciężyła Rosjanka Natalia Matveeva, a na dwóch pozostałych miejscach na podium stanęły reprezentantki gospodarzy - Laurien Van Der Graaff oraz Nadine Faehndrich. więcej <strong>»</strong>

Maciej Staręga: „Davos jest jednym z ulubionych miejsc”

12-12-2016
Szwajcarskie Davos od kilku sezonów jest szczęśliwym miejscem dla Macieja Staręgi, który regularnie punktuje tam w zawodach Pucharu Świata. W tym sezonie Polak wywalczył tam pierwsze w sezonie punkty Pucharu Świata, zajmując w niedzielę 20. miejsce w sprincie techniką dowolną. O rywalizacji w Davos oraz początkach sezonu zimowego opowiada Maciej Staręga. więcej <strong>»</strong>

Polacy startowali w zawodach Alpen Cup w Valdidentro

12-12-2016
W niedzielę polscy biegacze rywalizowali we włoskim Valdidentro w zawodach Alpen Cup na dystansach stylem dowolny. W biegu na 15 km łyżwą najlepszy okazał się reprezentant Andory Irineu Esteve Altimiras, który pokonał Francuza Gerarda Agnelleta. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Tim Tscharnke. Z Biało-Czerwonych najwyżej sklasyfikowany został Kamil Buty, który ukończył rywalizację na 55. miejscu. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Davos: Maciej Staręga na 20. miejscu w sprincie

11-12-2016
Maciej Staręga wywalczył dzisiaj pierwsze w tym sezonie punkty Pucharu Świata w biegach narciarskich, zajmując w Davos 20. miejsce w sprincie techniką dowolną. Zwycięstwo odniósł Rosjanin Sergey Ustiugov, tuż za nim uplasował się Norweg Finn Haagen Krogh. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z norweskich biegaczy Sindre Bjoernestad Skar. więcej <strong>»</strong>

Maciej Staręga awansował do finałów sprintu w Davos!

11-12-2016
Maciej Staręga awansował z 27. czasem do ćwierćfinału Pucharu Świata w sprincie techniką dowolną w Davos. Tym samym po raz pierwszy w tym sezonie wywalczy pucharowe punkty w swojej koronnej konkurencji. Kwalifikacje mężczyzn wygrał Francuz Lucas Chanavat. Staręga stracił do niego 4,12 sekundy. Drugi z Polaków - Paweł Klisz był 63. (+ 8,63 sekundy). więcej <strong>»</strong>