Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Maciej Staręga wystartuje w Val Mustair

28-12-2016
Maciej Staręga weźmie udział w pierwszym etapie tegorocznego cyklu Tour de Ski - zawodach sprinterskich techniką dowolną, które odbędą się w sobotę, 31 grudnia w szwajcarskim Val Mustair. więcej <strong>»</strong>

Slavic Cup: Polacy tuż za podium w Strbskim Plesie

18-12-2016
Dobre wyniki w niedzielnych zawodach Slavic Cup w Strbskim Plesie osiągnęli reprezentanci Polski. Tuż za podium w biegu na dystansie 10 km stylem dowolnym uplasował się Dominik Bury, a wśród kobiet również czwarte miejsce wywalczyła Kornelia Kubińska, która startowała w biegu 7,5 km łyżwą. W Strbskim Plesie triumfowali Słowaczka Alena Procházkova oraz Białorusin Mikhail Kuklin. więcej <strong>»</strong>

Urszula Łętocha trzecia w sprincie łyżwą w Strbskim Plesie

17-12-2016
Urszula Łętocha zajęła trzecie miejsce w zawodach Slavic Cup w sprincie techniką dowolną. Nasza biegaczka musiała dziś uznać wyższość tylko Słowaczki Aleny Prochazkovej i Białorusinki Anastasii Krollovej. W finale znalazły się dziś także 5. Katarzyna Stokfisz i 6. Klaudia Kołodziej. Wśród mężczyzn triumfował Jan Barton z Czech. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był piąty Kamil Bury. więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk trzecia w biegu na 10 km w Goms

17-12-2016
Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce (+ 7,8 sekundy) w sobotnim biegu na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną, rozgrywanym w ramach Pucharu Kontynentalnego OPA w szwajcarskim Goms. Nasza zawodniczka przewróciła się na trasie i złamała kijek, co uniemożliwiło jej zwyciężenie w biegu. Triumfowała Włoszka Caterina Ganz, która o 2,6 sekundy wyprzedziła Niemkę Sofie Krehl. więcej <strong>»</strong>

Maciej Staręga i Urszula Łętocha na podium Slavic Cup

16-12-2016
W piątek, 16 grudnia w słowackim Strbskim Plesie rozegrano pierwsze w tym sezonie zawody Slavic Cup w biegach narciarskich - o Tatransky Pohar 2016. Na podium sprintu techniką klasyczną stanęło dwóch reprezentantów Polski - Maciej Staręga był drugi w gronie mężczyzn, a na trzecim miejscu wśród pań znalazła się Urszula Łętocha. więcej <strong>»</strong>