Minister Sportu i Turystyki w SMS Szczyrk

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

MŚJ w Goms: Mateusz Haratyk na 48. miejscu

01-02-2018
Mateusz Haratyk wywalczył 48. miejsce w biegu łączonym 2 x 10 km na Mistrzostwach Świata Juniorów w szwajcarskim Goms. Rwalizację zdominowali Norwegowie, którzy zgarnęli wszystkie medale w tej konkurencji. Po tytuł mistrzowski sięgnął Harald Oestberg Amundsen. Srebro zdobył Jon Rolf Skamo Hope, natomiast brązowy medal wywalczył Joergen Lippert. więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Goms: Rucka na 30. miejscu w biegu łączonym

01-02-2018
Eliza Rucka wywalczyła lokatę w czołowej "30" w biegu łączonym na 2 x 5 km podczas Mistrzostw Świata Juniorów w szwajcarskim Goms. 17-latka ukończyła czwartkowy bieg na 30. miejscu. Mistrzynią w tej konkurencji została Szwedka Frida Karlsson, która nie dała szans rywalkom i drugą Norweżkę Lonę Johansen o prawie 36 sekund. Brązowy medal wywalczyła Amerykanka Hailey Swirbul. więcej <strong>»</strong>

MŚ u-23 w Goms: Stenshagen mistrzem na 15 km C!

31-01-2018
W środę, 31 stycznia biegacze narciarscy rywalizowali w szwajcarskim Goms w biegu na 15 km techniką klasyczną podczas Mistrzostw Świata U-23. Tytuł mistrzowski wywalczył Norweg Mattis Stenshagen, który o prawie pięć sekund pokonał Rosjanina Denisa Spitsova. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Rosjan Ivan Yakimushkin. Do biegu przystąpiło dwóch reprezentantów Polski - Kamil Bury zajął 58. miejsce, natomiast Dominik Bury nie ukończył biegu. więcej <strong>»</strong>

Przed nami II edycja Biegu na Igrzyska 2018!

30-01-2018
Już w przyszłym tygodniu, w dniach 5-6 lutego odbędzie się druga edycja Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich - "Bieg na Igrzyska" 2018. Zawody te rozegrane zostaną na trasach biegowych w Zakopanem lub w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Decyzja o dokładnym miejscu rywalizacji podjęta zostanie późnym popołudniem w piątek, 2 lutego 2018 roku. więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Goms: Mateusz Haratyk na 49. miejscu

30-01-2018
Norweg Jon Rolf Skamo Hope wywalczył tytuł mistrza świata juniorów w biegu na dystansie 10 km techniką klasyczną. Srebrny medal w Goms zdobył Rosjanin Sergey Ardashev, natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z norweskich biegaczy - Joergen Lippert. We wtorkowym biegu juniorskiego czempionatu wystartowało dwóch reprezentantów Polski. Mateusz Haratyk był 49., a Michał Skowron ukończył zawody na 87. pozycji. więcej <strong>»</strong>