World Snow Day - Zakopane, 22 stycznia 2012r.

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Poznaliśmy składy Kadr Narodowych w biegach!

28-05-2018
W piątek, 25 maja 2018 roku Prezydium Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdziło składy zawodnicze oraz sztaby szkoleniowe w dwóch kadrach narodowych w biegach narciarskich. Do Kadry Narodowej A Kobiet w biegach narciarskich powołanych zostało osiem zawodniczek, które trenować będą pod okiem Aleksandra Wierietielnego oraz Justyny Kowalczyk. Natomiast 10-osobową Kadrę Narodową Młodzieżową-Mix poprowadzi Janusz Krężelok. więcej <strong>»</strong>

Kalendarz centralny PZN w biegach na nartorolkach

10-05-2018
Komisja biegów narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdziła kalendarz centralny PZN w biegach na nartorolkach. Pierwsze zawody rozegrane zostaną w Tomaszowie Lubelski, wtedy to 1 września odbędzie się pierwsza edycja Pucharu Polski. Natomiast finał rywalizacji na nartorolkach zaplanowano 6 października w Ptaszkowej. więcej <strong>»</strong>

Zawodniczki trenują wspólnie z Justyną Kowalczyk!

09-04-2018
8 kwietnia 2018 roku w fińskim Levi treningi pod okiem Aleksandra Wierietielnego rozpoczęły polskie biegaczki, które wspólnie z Justyną Kowalczyk będą trenowały w Finlandii. Na pierwszą konsultację szkoleniową powołanych zostało pięć zawodniczek: Sylwia Jaśkowiec, Urszula Łętocha, Agata Warło, Izabela Marcisz oraz Monika Skinder. Zgrupowanie polskiego zespołu w Finlandii potrwa do 20 kwietnia. więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk druga w maratonie Reistadlopet!

07-04-2018
Justyna Kowalczyk wywalczyła drugie miejsce w maratonie Reistadlopet, który na dystansie 50 km rozegrany został w Norwegii. W sobotnim biegu lepsza od naszej mistrzyni okazała się Japonka Masako Ishida, która pokonała Polkę o prawie 12 sekund. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Astrid Oeyre Slind. więcej <strong>»</strong>

Drugie miejsce Staręgi w Galtur Nordic Night Race!

06-04-2018
W austriackim Galtur rozegrany został nocny sprint miejski, w którym wystartowali nasi reprezentanci. Bardzo dobrze spisał się Maciej Staręga, który stanął na podium zawodów. Polak wywalczył drugie miejsce w sprincie, a lepszy od niego okazał się tylko Norweg Paal Troean Aune. Trzecie miejsce zajął Włoch Giacomo Gabrielli. więcej <strong>»</strong>