Konferencja dla UKS w Szczyrku 12-14.11.2010r.

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Maciej Staręga wystartuje w PŚ w Lillehammer

27-11-2018
Norweskie Lillehammer będzie w najbliższy weekend gospodarzem drugich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. Na zawody w Norwegii powołany został tylko Maciej Staręga, który w piątek powalczy w sprincie techniką dowolną, natomiast w sobotę rywalizować będzie w biegu na dystansie 15 km stylem dowolnym. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Ruce: Johaug i Bolshunov najlepsi na dystansach

25-11-2018
Therese Johaug i Alexander Bolshunov zwyciężyli w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Ruce. Norweżka w pięknym stylu wygrała bieg na dystansie 10 km klasykiem, pokonując drugą Charlotte Kallę o ponad 20 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Ebba Andersson. W biegu na 15 km techniką klasyczną mężczyzn Alexander Bolshunov o prawie 20 sekund pokonał Emila Iversena. Trzecie miejsce zajął Szwed Calle Halfvarsson. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Ruce: Biegacze poza finałami sprintu

24-11-2018
W sobotę w Ruce najlepsi biegacze narciarscy na świecie zainaugurowali sezon zimowy Pucharu Świata. Pierwszą tej zimy konkurencją był sprint techniką klasyczną. W kwalifikacjach zwyciężyli Rosjanka Natalia Nepryaeva oraz Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. więcej <strong>»</strong>

Bardzo dobre wystepy Polek w zawodach FIS w Saariselce

20-11-2018
W miniony weekend podopieczne Aleksandra Wierietielnego rywalizowały w zawodach FIS w Saariselce. W biegu na dystansie 5 km techniką dowolną zwycięstwo odniosła Austriaczka Teresa Stadlober. Niespełna 13 sekund za nią linię mety przekroczyła Izabela Marcisz. Natomiast trzecie miejsce zajęła Justyna Kowalczyk. więcej <strong>»</strong>

Zawody FIS w Bruksvallarnie: Bury i Staręga w "10"

20-11-2018
W dniach 16-18 listopada 2018 roku w Bruksvallarnie nasi reprezentanci rywalizowali w zawodach FIS w biegach narciarskich. Dobre rezultaty w Szwecji osiągnęli Dominik Bury oraz Maciej Staręga, którzy wywalczyli lokaty w czołowej "10". Dominik Bury zajął piąte miejsce w biegu na dystansie 10 km techniką dowolną. Natomiast Maciej Staręga na dziewiątej pozycji ukończył rywalizację w sprincie stylem łyżwowym. więcej <strong>»</strong>