XVII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Grand Prix Sprint Tour 2008 dla Justyny Kowalczyk

05-04-2008
Ostatnim biegiem tegorocznego Sprint Touru był sprint na 1,4km techniką dowolną pod górę. Zwycięsko z tej ciężkiej próby wyszła nasza gwiazda Justyna Kowalczyk, co pozwoliło jej tryumfować w klasyfikacji generalnej. Kowalczyk w dzisiejszym biegu pokonała o 18 sekund Natalię Matweejewą i o prawie pół minuty Finkę Kaise Saarinen. więcej <strong>»</strong>

AZS AWF Katowice i LKS Poroniec mistrzami Polski w sztafetach

30-03-2008
Sztafety AZS AWF Katowice kobiet i LKS Poroniec mężczyzn zdobyły w niedzielę w Jakuszycach ostatnie złote medale mistrzostw Polski w narciarstwie klasycznym. więcej <strong>»</strong>

Kowalczyk i Kreczmer mistrzami Polski w biegu na 5 km CL i 10 km CL.

29-03-2008
Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) zdobyła w sobotę w Jakuszycach tytuł mistrzyni Polski w narciarskim biegu na 5 km techniką klasyczną. Druga ze stratą 36 s była Kornelia Marek, a trzecia Sylwia Jaśkowiec (obie AZS AWF Katowice) - strata 50,9 s. więcej <strong>»</strong>

Kowalczyk i Michałek mistrzami Polski w biegu na 15 km F i 30 km F

27-03-2008
Drugi dzień mistrzostw Polski to rywalizacja na dystansach długich (15 km F kobiet i 30 km F mężczyzn), mistrzami Polski na tych dystansach zostali: Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) i Mariusz Michałek (AZS AWF Katowice). Bieg kobiet to dominacja Justyny Kowalczyk, która wypracowała sobie bezpieczną przewagę na rywalkami po przebyciu pierwszych 5 km. (trasa 3 x 5 km). Bieg mężczyzn miał bardziej interesujący przebieg, bowiem o czołowe lokaty walczyło tuż koło siebie 4 biegaczy. więcej <strong>»</strong>

Jaśkowiec i Krężelok mistrzami Polski w sprincie

26-03-2008
Sylwia Jaśkowiec (AZS AWF Katowice) i Janusz Krężelok (AZS AWF Katowice) zdobyli złote medale w sprincie w rozgrywanych w Jakuszycach Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich. Zawody odbyły się na Polanie Jakuszyckiej przy intensywnie padającym śniegu. Sprint kobiet ukończyło 30 zawodniczek, sprint w kategorii mężczyzn ukończyło 41 zawodników. W zawodach nie wzięła udziału Justyna Kowalczyk, która przygotowuje się do jutrzejszego startu na dystansie 15 km stylem dowolnym. więcej <strong>»</strong>