Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Wyczerpujący sprint w Bormio

14-03-2008
Na dystansie 2,5 kilometra rywalizowały w piątek w Bormio najlepsze biegaczki podczas "przedłużonego" sprintu otwierającego finałowy weekend Pucharu Świata. Z czterech naszych reprezentantek najlepiej spisała się Justyna Kowalczyk zajmując 14. miejsce. Na punktowanym miejscu znalazła się także Sylwia Jaśkowiec (23. pozycja). Poza czołową trzydziestką uplasowały się Kornelia Marek (52) i Paulina Maciuszek (62). więcej <strong>»</strong>

PŚ w spincie - Wygrana Kuitunen i Hattestad, Kowalczyk 8.

05-03-2008
Finka Virpi Kuitunen i Norweg Ola Vigen Hattestad wygrali w norweskim Drammen biegi sprinterskie (1 km) zaliczane do klasyfikacji narciarskiego Pucharu Świata. Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w finale B i została sklasyfikowana na ósmej pozycji. więcej <strong>»</strong>

PS w sprincie: Wygrana Kuitunen i Svartedala, Polacy daleko

27-02-2008
Finka Virpi Kuitunen wygrała bieg na 1 km techniką klasyczną zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Dopiero 36. miejsce zajęła Justyna Kowalczyk. Justyna Kowalczyk miała 36. czas eliminacji i nie zakwalifikowała się do ćwierćfinałów. Do miejsca w czołowej trzydziestce zabrakło jej ponad sekundy. więcej <strong>»</strong>

Józef Pawlikowski-Bulcyk powołany na stanowisko Wiceprezesa PZN ds. Obiektów i Infrastruktury Sportowej.

08-02-2008
W związku z coraz większą liczbą inwestycji o charakterze narciarskim, realizowanych przez COS, samorządy oraz prywatnych inwestorów, nasuwa się konieczność powołania w składzie Zarządu osoby odpowiedzialnej za merytoryczne stanowisko PZN w tym zakresie. więcej <strong>»</strong>

Kolejne podium Justyny Kowalczyk

25-01-2008
Po zwycięstwie w biegu pościgowym na 15 km i trzecim miejscu w rywalizacji sprinterskiej Justyna Kowalczyk po raz kolejny stanęła na podium Pucharu Świata! Tym razem w kanadyjskim Canmore Polka zajęła trzecie miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną. Szybciej od Kowalczyk (27:20,0) dystans pokonały tylko Ukrainka Walentyna Szewczenko (26:46,7 min) i Rosjanka Jewgienia Miedwiediewa (27:17,0). więcej <strong>»</strong>